poczucie własnej wartości

    poczucie własnej wartości

    Kobiety nieustannie się oceniają, porównują. Starają się, aby wszyscy w ich najbliższym otoczeniu byli zadowoleni i szczęśliwi. W tym dążeniach bardzo często zapominają o sobie. Jak spojrzeć na siebie z innej perspektywy, znaleźć swój własny głos i zacząć go używać? Między innymi na ten temat Agata Młynarska rozmawiała z Natalią de Barbaro, psycholożką i autorką książki "Czuła przewodniczka".

    To rodzice dostarczają dzieciom określonych wzorców zachowań. Wygłaszają przy dzieciach opinie, które dziecko zapamiętuje i później powtarza. Samoocena dziecka kształtuje się przede wszystkim podczas codziennych kontaktów z rodzicami. Jak wychować dziecko, by miało wysokie poczucie własnej wartości? Czego nie powinniśmy mówić przy dziecku? O komentarz w studiu Dzień Dobry TVN poprosiliśmy psycholog dr Aleksandrę Piotrowską.

    Lekarze z Instytutu Matki i Dziecka biją na alarm - nastolatki mają zaburzenia odżywiania, słabą kondycję psychiczną i za mało ćwiczą. Z tego też powodu powstał projekt "Zdrowa Ja", który ma pomóc 1200 dziewczętom zmienić złe przyzwyczajenia. Nastolatki biorące udział w programie otrzymały opaski monitorujące m.in. aktywność fizyczną i sen. O zaletach projektu mówiła w Dzień Dobry TVN psycholog dziecięca Joanna Żawakowska. Naszego gościa zapytaliśmy również, co w przypadku dzieci i nastolatek może wpływać na poczucie własnej wartości i jak rodzice mogą wzmacniać u swoich pociech wiarę w siebie.

    Co tydzień, Maja Sablewska wraz z dietetykiem, trenerem i lekarzem będzie pomagać kobietom walczyć ze swoimi słabościami. W programie nie zabraknie także porad modowych i urodowych. O tym, jak Maja widzi swoją rolę w tym programie i z jakimi problemami zgłaszają się do niej kobiety, Sablewska opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.