Styl życia

Rzuciła mundur dla baletu. "Sprawność, którą mam teraz, to dla mnie największa wygrana"

Styl życia

Aktualizacja:

Aby tańczyć w balecie, naukę i treningi dobrze jest zacząć jak najwcześniej. Dominika Nahajowska jest jednak doskonałym przykładem na to, że baletnicą można zostać w każdym wieku. O swojej pasji opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Dorosła baletnica

Dominika Nahajowska nigdy nie lubiła sportu. Jako dziecko w ogóle nie chodziła na WF. Co gorsza, w ocenie nauczycieli nie miała poczucia rytmu, więc nie zatańczyła poloneza na żadnym ze szkolnych bali. Jak to się stało, że zaczęła tańczyć w balecie?

- Dostałam w prezencie bilety na przedstawienie baletowe. Zupełnie nie wiedziałam, czego się spodziewać, ale zakochałam się od razu - mówiła Dominika Nahajowska w rozmowie z naszą reporterką Alicją Myśliwiec.

Ogromne wrażenie zrobiło na niej to, co można zrobić z ludzkim ciałem i ile emocji może ono wyrażać.

- Zainteresował mnie nie tylko sam balet, ale i tancerze. Okazało się, że jeden z nich prowadzi zajęcia baletowe od absolutnych podstaw dla dorosłych. Postanowiłam, że spróbuję - wspominała. Pasja ta była ogromnym zaskoczeniem dla jej mamy.

- O tym, że balet jest na świecie, wiedziałam od zawsze, ale żeby zapisać swoje dziecko - do głowy mi to nie przyszło. Jak już zaczęła systematycznie chodzić, to dla mnie i dla niej było jasne, że to się nie skończy po miesiącu czy dwóch - opowiadała mama Dominiki.

Jaka jest uczennicą?

- Jest bardzo oddana temu, co robi. Podczas zajęć słucha uwag, analizuje je i potrafi wyciągnąć z nich naukę - zapewniał Adam Kozal, tancerz i nauczyciel Dominiki.

Balet sposobem na życie

Pierwszy występ na scenie uświadomił jej, że to właśnie tańcem chce się zajmować. Wtedy też zdecydowała się porzucić szkołę oficerską i całkowicie poświęcić się baletowi. Dzisiaj prowadzi zajęcia dla dorosłych. Co dał jej balet?

- Zawalczyłam o siebie. Jedno to pasja, a drugie to, że jestem sprawna. W wieku 21 lat byłam nierozciągnięta, miałam fatalną kondycję, ciężko mi się wchodziło po schodach. Ta sprawność, którą mam teraz, to dla mnie największa wygrana - podkreślała nasza rozmówczyni.

Zobacz także:

Lubią swoje życie singla: "Jest dużo wygodniej, bez żadnych nastoletnich dram"

Dorota Wellman o pracy z Marcinem Prokopem. "Jesteśmy ze sobą 20 lat. Powinniśmy dostać medal kartofla"

Beata Tadla wyszła za mąż: "Jestem najszczęśliwszą kobietą na świecie"

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Autor: Katarzyna Oleksik

Reporter: Alicja Myśliwiec

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości