baletnica

    baletnica

    16-letnia Emilia Sambor jest pierwszą Polką, która uczy się w prestiżowej, paryskiej szkole baletu. Jak trafiła do L'École de Danse de L'Opéra National de Paris? Kto zauważył w niej potencjał? Jak radzi sobie w Paryżu bez rodziców? Czy tęskni za domem? Jakie ma plany na przyszłość? Emilkę i jej rodziców - Wiktora i Bogusławę Sambor - gościliśmy w studiu Dzień Dobry TVN.

    Marta Fiedler jest pierwszą solistką Polskiego Baletu Narodowego. Kiedy zaczęła tańczyć? Jak wygląda jej dzień pracy? W życiu każdego tancerza przychodzi czas, kiedy musi zejść ze sceny. Co wtedy czuje? Jakie Marta ma plany po zakończeniu kariery na scenie?

    Viktoria Nowak jest zwyciężczynią Konkursu Eurowizji dla Młodych Tancerzy 2015. Jak wygląda jej droga do sukcesu? Ile godzin dziennie spędza na sali treningowej? I z jakimi wyrzeczeniami wiążę się balet? Victoria o swojej pasji opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

    Julia Ciszewska i Mira Grodziecka – Makulska to mistrzynie świata w balecie. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy je razem z mamami, ich najwierniejszymi fankami. Dały także popis swoich tanecznych możliwości oraz opowiedziały, dlaczego w czasach hip-hopu i dance'u wybrały taniec klasyczny. I zobaczcie - im żaden rąbek u spódnicy nie przeszkadza :)