Zagadki kryminalne, których do dziś nie udało się rozwiązać. Czy istnieje zbrodnia doskonała?

Czy istnieje zbrodnia doskonała?
W połowie lutego na półki księgarni trafiła książka o intrygującym tytule "Kroniki zbrodni. Tajemnicze zaginięcia, seryjni mordercy, sprawy, których do dziś nie udało się wyjaśnić..." autorstwa byłej prokurator Moniki Całkiewicz oraz dziennikarza Roberta Ziębińskiego. Czy istnieje zbrodnia doskonała?

Dzięki Monice Całkiewicz Robert Ziębiński miał dostęp do akt najbardziej zagadkowych spraw kryminalnych ostatnich lat. Suche fakty pozbawione spekulacji mediów i podkoloryzowanych teorii.

Zbrodnia doskonała

Zbrodnia doskonała uniemożliwia wskazanie sprawy. Mówi się, że jest to praktycznie niewykonalne. Ale czy na pewno?

- Monika wkłada cały czas do głowy tezę, że zbrodnia doskonała jest efektem niedoskonałości, np. działania środków ścigania, pomyłki policyjnej. Musi być wiele spełnionych czynników, żeby ta zbrodnia doskonała zaistniała. Generalnie ludzie najczęściej popełniają błędy - tłumaczył.

Mordercę zgubił długi język

Pewien mężczyzna popełnił zabójstwo. Policja nie była stanie niczego mu udowodnić. Do czasu, bo morderca przez przypadek wygadał się komuś w knajpie. Osoba, która to przypadkiem usłyszała, udała się na komisariat. Policja połączyła fakty z jego danymi i tak zbrodniarz został złapany.

Tajemnicza śmierć kobiety z Warszawy

Młoda kobieta została znaleziona martwa w swoim mieszkaniu w Warszawie. Orzeczono, że była to śmierć naturalna. W toku śledztwa okazało się, że miała kochanka, który był u niej tego wieczoru.

- Żadnego śladu, niczego, co by wskazywało na to, czy on ją zamordował, czy zmarła śmiercią naturalną. Nikt nie wie, co się stało. Śledczy są w kropce i tyle. Prokuratura nie ma, jak postawić zarzutów. I możemy tutaj mówić o zbrodni doskonałej - powiedział dziennikarz.

Jak naprawdę wygląda śledztwo? Czy znacznie różni się od tego pokazywanego np. w serialach kryminalnych? Co się stało z Kasią D.? Dowiesz się tego z materiału wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz także:

Autor: Dominika Czerniszewska

podziel się:

Pozostałe wiadomości