Historią braci Menendezów żyły całe Stany Zjednoczone. O skazanych na dożywocie za zabójstwo swoich rodziców mężczyznach rozpisywały się wszystkie zagraniczne media. Teraz, po ponad 30 latach od wydania wyroku w ich sprawie, pojawiła się szansa, że Menendezowie wyjdą na wolność.
"W tuszowanie tej sprawy zaangażowani byli prokuratorzy".
O jego śmierci poinformowała agencja prasowa ANSA.
Wadim Szyszymarin, rosyjski żołnierz oskarżony o zbrodnie wojenne, usłyszał wyrok. To pierwsza zakończona sprawa w kwestii łamania przez Rosjan prawa wojennego w czasie zbrojnej inwazji na Ukrainę.
- Ciężko było, ale się wydostałem - opowiada w "Faktach" TVN Mykoła Kuliczenko z obwodu czernihowskiego w Ukrainie.
"Nikt nie stoi ponad prawem".
"Prokuratorzy muszą zgromadzić dowody".
Świadkiem makabrycznej zbrodni 11-latek.
Wszystko wskazuje na to, że detektywom udało się rozwikłać zagadkę Zodiaka, jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców. Wciąż jednak jest mnóstwo historii, które są pytaniem pozostawionym bez odpowiedzi. Justyna Mazur, autorka podcastu kryminalnego "Piąte: nie zabijaj" przypomniała najsłynniejsze niewyjaśnione zbrodnie w Polsce.
W połowie lutego na półki księgarni trafiła książka o intrygującym tytule "Kroniki zbrodni. Tajemnicze zaginięcia, seryjni mordercy, sprawy, których do dziś nie udało się wyjaśnić..." autorstwa byłej prokurator Moniki Całkiewicz oraz dziennikarza Roberta Ziębińskiego. Czy istnieje zbrodnia doskonała?
Wielu z nas w młodości marzyło, aby być jak Sherlock Holmes i swoją spostrzegawczością oraz bystrością umysłu rozwiązywać wszelkie tajemnice i demaskować sprawców. Tacy właśnie są bohaterowie tego materiału. Specjalnie dla nas zainscenizowali miejsce zbrodni i opowiedzieli o swojej pracy.
Jan Krasnowolski spędził w Boscombe, polskiej dzielnicy miasta Bournemouth, pięć lat. W tym czasie na miejscu wydarzyło się wiele wstrząsających zbrodni z udziałem Polaków. To zainspirowało go na napisania książki "Syreny z Broadmoor", w której zawarł historie przestępstw na Wyspach z udziałem Polaków. Które z nich wstrząsnęło nim najbardziej? Czy uważa, że Polacy przebywający w Wielkiej Brytanii przyczynili się do Brexitu? Z pisarzem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Senkara.
Niektóre zagadki kryminalne, które wydawały się nie do rozwiązania, zostają wyjaśnione po latach. Dzieje się tak dzięki pracy policjantów z krakowskiego Archiwum X. Jak działa? Komu sprzyja czas - policji czy sprawcy czynu? Czy słynna sprawa Iwony Wieczorek ma szansę na rozwikłanie? O tym w Dzień Dobry TVN mówił były szef Biura Kryminalnego KGP Marek Dyjasz.
Jak zmieniał się ideał piękna na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat? Czy istnieją uniwersalne kanony piękna? O tym m.in: Karolina Korwin-Piotrowska, Piotr Zachara, Agustin Egurrola.