Bracia nauczyciele. "Trzech muszkieterów ma wspólną pasję"

Trzech braci, którzy zostali nauczycielami
Źródło: Dzień Dobry TVN
Trzej bracia nauczyciele
Trzej bracia nauczyciele
Pasja od dzieciństwa
Pasja od dzieciństwa
Bracia, których łączy pasja do budowania
Bracia, których łączy pasja do budowania
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
Nieznana pasja Sławomira Łosowskiego
 Połączyła ich miłość i pasja
Połączyła ich miłość i pasja
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione
Koronka Szydełkowa to jej pasja życiowa - poprawione
Karol, Daniel i Mateusz Tuzinowscy to trzej bracia, których łączy pasja do edukacji. Zdecydowali się zostać nauczycielami. Z najmłodszymi spędzają czas także po godzinach, bo na zajęcia sportowe, które prowadzą, przychodzą tłumy dzieciaków. Jaka jest ich historia?

Bracia i nauczyciele

Braci Tuzinowskich łączy pasja do edukacji. Każdy z nich postanowił swoją ścieżkę zawodową związać z kształceniem dzieci.

- Jako pierwszy poszedłem na studia, na kierunku wychowanie fizyczne. Od zawsze podobał mi się ten zawód, spróbowałem i wyszło - powiedział Karol Tuzinowski.

Ścieżka jego braci była podobna. Przez całe życie uprawiali jakieś sporty, dlatego decyzja o podjęciu pracy jako nauczyciele WF-u była naturalną koleją rzeczy.

Koleżanki nauczycielki podkreślają, że atutem pracy z mężczyzną jest chłodne, nie emocjonalne spojrzenie na niektóre kwestie.

- Mamy rady pedagogiczne i niestety jestem jedynym mężczyzną na tej radzie. Jestem sam i jedenaście kobiet, także musi być ciekawie - powiedział Mateusz Tuzinowski.

Nauczyciele z powołania

Bracia starają się odpowiadać na potrzeby dzieci. Szczególnie w przedszkolu najmłodsi potrzebują wsparcia ze względu na tęsknotę za rodzicami.

- Muszę to dziecko zagadać, przytulić i myślę, że tę rolę ojca spełniam bardzo dobrze. Chociaż sam jeszcze ojcem nie jestem, może wkrótce, ale myślę, że daję radę - powiedział Mateusz Tuzinowski.

Bracia mają dobre podejście do dzieci, a te ich wprost uwielbiają.

- Trzech braci, trzech muszkieterów ma wspólną pasję, czyli naukę WF-u, zarażania ruchem dzieciaki. Takie prowadzą między sobą zawody, który będzie lepszy, który się wykaże lepiej, więc jest rywalizacja - powiedziała Barbara Ciszewska, dyrektorka SP nr 2 w Grajewie.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości