Styl życia

Zbierała na szczytny cel i wyśmiano ją. "Nazwano mnie trzecioligową celebrytką"

Styl życia

Reporter:
Daria Pacańska
Angelika Wątor walczy szablą i jest żołnierzem
Angelika Wątor - szablistka, żołnierz zawodowy i radna

Angelika Wątor jest utytułowaną szablistką, żołnierką zawodową, radną powiatu będzińskiego, jeździ też na motocyklu. Tworzy kalendarze charytatywne z udziałem gwiazd, aby wesprzeć fundacje i schroniska dla zwierząt. W kolejnym odcinku cyklu "Inspirujące kobiety" opowiedziała o tym, jak pielęgnuje kobiecość, czy ma czas dla siebie oraz jak wygląda jej codzienność.

Angelika Wątor o byciu kobietą w męskim świecie

Angelika Wątor została radną, bo chciała działać lokalnie. Zna miejsce, w którym mieszka i wie, jak pomóc najbliższemu otoczeniu. Przez to, że jest młoda, podkreśla, że nie zawsze wszyscy brali jej zaangażowanie na poważnie.

- Na początku odbierali mnie jako niepozorną blondynkę, ale myślę, że ludzie mnie tutaj znają - wyznała. - Im więcej pomocy ludziom, tym bardziej ja czuję się spełniona jako człowiek - dodała.

Jest reprezentantką Polski w szermierce. W 2015 roku zdobyła złoty medal na Igrzyskach Europejskich w Baku, a także trzykrotnie brązowy medal na Mistrzostwach Europy i srebrny na Mistrzostwach Świata.

- Ja lubię robić rzeczy, które są takie nieszablonowe. Powiem szczerze, że zawsze sobie wyobrażałam, że będę się biła albo mierzyła z kimś i ta szermierka wyszła też przez przypadek - opowiadała. - Uważam, że to piękno jest we mnie, ta kobiecość i nie muszę jej pokazywać na zewnątrz. Tak naprawdę to, że jestem radną czy żołnierzem, czy sportowcem, nie dyskredytuje mnie jako kobiety - podkreśliła.

Przez pewien czas pojawiała się na imprezach branżowych, gdzie promowała szermierkę, ale także kalendarze charytatywne, które tworzy. Teraz próżno jej szukać na zdjęciach z takich wydarzeń, bo to, co robiła, zostało odebrane w zupełnie inny sposób.

- Pewne portale nazwały mnie trzecioligową celebrytką, a ja naciskam na rzeczy pro charytatywne i chciałam zrobić fajne rzeczy, a nie być na ściankach - tłumaczyła Angelika Wątor.

Spotkała się też z nieprzyjemnymi komentarzami tuż po wygranej na Igrzyskach Europejskich. - Ludzie spojrzeli na mnie, jak na kobietę, która musi wyglądać ładnie, a ja wtedy cieszyłam się z mojego wyniku, wygrałam złoty medal i to było najważniejsze, a nie to, jak w danym momencie wyglądałam - zaznaczyła.

Mimo to Angelika nie przestaje działać, tworzy kolejny kalendarz, spełnia się jako sportowiec w wojsku i przygotowuje do kolejnych zawodów w szermierce. Ma także nowe pomysły, jak zmienić swój powiat.

"Inspirujące kobiety" w TVN Style i w Dzień Dobry TVN Online

W programie "Inspirujące kobiety" w TVN Style, Dorota Wellman przedstawia sylwetki pozornie zwykłych pań. Są w różnym wieku, ale każda z nich stara się zmienić rzeczywistość swojego najbliższego otoczenia lub pomóc innym. Kolejne odcinki można oglądać w każdą niedzielę o 17:15.

Również w serwisie dziendobry.tvn.pl będzie można oglądać "Inspirujące kobiety". W ramach współpracy z TVN Style Daria Pacańska przedstawi kobiety, które działają, odnoszą sukcesy, pomagają potrzebującym oraz podejmują się zajęć pozornie przeznaczonych tylko dla mężczyzn.

Zobacz wideo: "Inspirujące kobiety" w TVN Style i w Dzień Dobry TVN Online

Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Dorota Wellman Inspirujące Kobiety - zapowiedź
Dzień Dobry TVN

Zobacz także:

Reporter: Daria Pacańska

Źródło zdjęcia głównego: Rafał Nikodemowicz/archiwum prywatne A. Wątor

Pozostałe wiadomości