Gwiazdy

Kinga Zawodnik o swojej trudnej walce z otyłością i hejtem. "Spotykałam się z opluwaniem"

Gwiazdy

Kinga Zawodnik doskonale znana jest widzom TVN Style za sprawą programu "Dieta czy cud". Teraz prezenterka wydała swój pierwszy e-book "Chudnij razem ze mną!", w którym opisuje swoje życie, trudności i hejt, z którym się borykała z powodu nadwagi. O swojej twórczości, dzieciństwie i świadomej walce z utratą kilogramów opowiedziała w Dzień Dobry TVN.

Kinga Zawodnik o hejcie w dzieciństwie

Kinga Zawodnik od najmłodszych lat musiała mierzyć się z krytyką. Choć rodzice robili wszystko, by zapewnić jej bezpieczeństwo i wsparcie, to kontakt z rówieśnikami nie należał do najprzyjemniejszych. - Od zawsze miałam więcej kilogramów niż inni w moim wieku i wszędzie się wyróżniałam pod względem wyglądu. Opinie, zachowania wobec mnie były naprawdę dramatyczne. Spotykałam się z różnymi obelgami, wyzwiskami, opluwaniem, popychaniem – tłumaczy prezenterka.

Co więcej, słowa te padały nie tylko z ust dzieci, ale i dorosłych. Do dzisiaj pamięta, jak mama jednego z chłopców, którzy jej dokuczali, powiedziała: "Tak Kinga, mój syn Cię przezywa, bo jesteś gruba. Schudnij i przestanie".

Walka Kingi Zawodnik z dodatkowymi kilogramami

Kinga Zawodnik już w czasach szkolnych podjęła próbę walki z nadprogramowymi kilogramami. Wraz z rodzicami odwiedzała przeróżnych specjalistów, którzy zazwyczaj mówili, że winna jest genetyka. W gimnazjum postanowiła, że utrze wszystkim nosa. I tak zmieniła swoje nawyki żywieniowe. – Jadłam wszystko, co do tej pory, ale mniejsze porcje i o systematycznych godzinach. Schudłam wtedy 30 kg – wspomina.

Na przestrzeni swojego życia przetestowała na sobie ponad 20 różnych diet. Część z nich przynosiła efekty, inne wręcz przeciwnie. - Chudłam, tyłam, chudłam, tyłam. To było rozwiązanie na chwilę. Teraz jestem na diecie, która przynosi efekty i jest dopasowana do moich potrzeb, mojego zapotrzebowania, stylu życia – zapewnia. Kinga ze 150 kg zeszła już do prawie 130 kg.

Mimo że prezenterka doświadczyła w życiu wielu przykrości, potrafi dzielić się szczęściem z innymi. Dziś jako świadoma kobieta akceptuje siebie taką, jaka jest. Walkę z dodatkowymi kilogramami podjęła nie dla wyglądu, ale ze względu zdrowotnych. Dlatego w jej e-booku odnajdziemy również przepisy i inspiracje. - Nie chodzi mi o to, by promować otyłość czy niezdrowy styl życia. Tylko pokazać, że pomimo takich trudnych doświadczeń życiowych można wyjść na ludzi i robić coś fajnego z ideą - mówi w Dzień Dobry TVN.

Posłuchaj całej rozmowy z Kingą Zawodnik w materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz wideo: Ćwicz i chudnij z Kingą Zawodnik

Zobacz także:

"One Night Squad". Uczestnicy jedzą robaki i ryż z piaskiem. Kolejne odcinki show zaskoczą widzów

Ola Żebrowska o ciemnych stronach macierzyństwa. Czy dzieci utrudniają jej prowadzenie biznesu?

Trwa wielkie odliczanie do premiery nowego albumu Darii Zawiałow. Artystka pochwaliła się mrocznym klipem anime

Autor: Dominika Czerniszewska

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości