Co zrobić, jeżeli ukochany mężczyzna latami zwleka z kupnem zaręczynowego pierścionka? Czy decyzja o zaręczeniu się należy tylko do mężczyzny? Czy po ślubie tracimy wolność? O tym rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z piosenkarką Anną Wyszkoni, zaręczoną ale bez ślubu, aktorem Arturem Pontkiem, który jest w związku, ale nie zaręczył się, Patrykiem Mikiciukiem, dziennikarzem TVN Turbo, któremu pięć razy udało się uniknąć zaręczyn i psycholog Marią Rotkiel. Co powinien zrobić mężczyzna, gdy jego partnerka nalega na ślub, a jemu się jeszcze nie spieszy do ożenku?
O macierzyństwie po fińsku opowiedziała w Dzień Dobry TVN Ofelia Grzelińska, autorka cyklu "Mama dookoła świata". Kiedyś Finki rodziły w saunie, a dziś zabierają do niej już miesięczne dzieci. Finowie bez sauny żyć nie potrafią, tak jak nie potrafią żyć bez łososia, którego, jak zapewnia Ofelia, przyrządzają dosłownie na tysiąc sposobów. Dlaczego Finowie duży nacisk kładą na to, by ich dzieci były samodzielne?
Na 37. Gdynia Film Festiwal Andrzej Sołtysik spotkał Weronikę Rosati, Dariusza Gąsowskiego, Stephena Rea i Magdalenę Cielecką oraz pokazał miejsca, do których zwykli śmiertelnicy nie mają wstępu.
Pożądanie i namiętność w związku są najsilniejsze na samym jego początku. Z czasem te uczucia bledną, ale czy przemijają? Jak utrzymać temperaturę w sypialni po dziesięciu, piętnastu, a jak po dwudziestu siedmiu latach bycia razem? W studiu Dzień Dobry TVN naszymi gośćmi byli: Katarzyna Żak i Cezary Żak , 27 lat razem oraz Małgorzata Rozenek i Jacek Rozenek, 10 lat w związku, a 9 lat po ślubie. Jaka jest ich recepta na udany związek?
Aktorzy w Egipcie są traktowani niczym bogowie. Osnową arabskich filmów jest miłość - szczęśliwa bądź nie. Przeważająca ilość egipskich produkcji to komedie. W kraju, gdzie 40 procent społeczeństwa to analfabeci kino odgrywa ogromną rolę edukacyjną. W studiu Dzień Dobry TVN dziennikarz i krytyk sztuki Łukasz Radwan opowiedział o klanach filmowych w Egipcie, o tym, jakich rozmiarów studiami filmowymi dysponuje egipski przemysł filmowy oraz kiedy Hollywood przeniesie się do państwa Faraona.
Niektórzy socjologowie twierdzą, że plotka ma pozytywny wpływ na człowieka - ba!- nawet na całe społeczeństwa. Wiele osób buduje swój wizerunek na plotce. Mężczyźni podobno nie plotkują tylko wymieniają poglądy. Czy tak jest? Gdzie kończy się rozmowa pomiędzy dwojgiem ludzi, a zaczyna plotka? Czy plotka jest tożsama z kłamstwem? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Agustina Egurrolę oraz Jacka Kawalca. Jaka pogłoska zaszkodziła naszym gościom?
Kari Byron to prowadząca program "Pogromcy mitów". W programie zadaje kłam teoriom powszechnie uznanym za prawdziwe. Prowadzi także program popularnonaukowy „Naukowy zawrót głowy”. Dla nauki porzuciła sztukę. Jak się zaczęła jej przygoda z nauką? Co jej zainteresowania mają wspólnego z jej wykształceniem? Jakie jeszcze mity zamierza obalić? O tym wszystkim opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN Magdzie Mołek i Andrzejowi Sołtysikowi.
Czyli niedaleko pada jabłko od jabłoni. Zuzanna mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Książka to zbiór felietonów, które Zuzanna pisała do tygodnika "Bluszcz". Zamiłowanie do literatury zaszczepił w niej prozaik, dramaturg, scenarzysta, felietonista, ale przede wszystkim jej ojciec Janusz Głowacki. Czy opowiedziane przez Zuzannę historie są prawdziwe?
Coca Cola Cup to turniej, który obejmuje swoim zasięgiem 40 tysięcy uczestników. Borą w nim udział dzieci w wieku od 13. do 16. lat. Z trenerem Coca Cola Cup Sławkiem Kopczewskim rozmawiał reporter Filip Chajzer. Jakie szanse mają nastoletni piłkarze? Jak grają dziewczęta, a jak chłopcy?
Jakub Nawrot, student medycyny, hobbystycznie zdawał maturę już osiem razy i za każdym razem zdał na dobrą ocenę, choć do egzaminów się nie przygotowywał. A wszystko zaczęło się od zakładu z kolegami. Jak to możliwe? Student medycyny uważa, że każdy przedmiot na poziomie podstawowym można zdać, wystarczy, jak mówi, być odrobinę ogarniętym i można to spokojnie napisać. A co z przedmiotami na poziomie rozszerzonym? Czy w ten sposób chce sobie coś udowodnić? Zobaczcie eksperyment, który przeprowadziliśmy!
Skandynawski pedagog i terapeuta rodzinny. Założył sieć poradni wychowawczych Family-Lab, które odniosły spore sukcesy na całym świecie. Jego książki to światowe bestsellery, w których radzi, jak szanować swoje dzieci, jak prowadzić z nimi konstruktywny dialog oraz jak rozwiązywać konflikty. W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Jespera Juula.
Rosjanie będą najliczniejszą grupą kibiców, którzy przybędą na mistrzostwa Europy. Szacuje się, że do Polski może przyjechać nawet 40 tyś. Rosjan. Będzie "euro-enkalwa" w centrum miasta? Sprawdzał to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.
80 procent osób rezygnuje ze swojej pracy, ponieważ nie może porozumieć się ze swoim szefem. Bohaterka naszego reportażu na jeden dzień stała się szefem zarządzającym grupą osób. Wśród tej grupy pracowników "na niby" byli: "wszystkowiedząca", "malkontentka "oraz "aferzysta". Zobacz, jak siebie poradziła z krnąbrnymi pracownikami!
Jeździki, pudełkowe matrioszki, pchacze - która z zabawek skradła serca naszych roczniaków?
7-letnia gwiazda konkursu piękności w jednej z amerykańskich telewizji dostała swój program i z powodzeniem go prowadzi. Jak ta wczesna przygoda z show- biznesem wpłynie na małą Amerykankę? Rozpieści, zepsuje czy może zapewni szczęście i bogactwo? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy gwiazdy, które "urodziły" się na scenie: dziennikarkę muzyczną Małgorzatę Halber, która jako trzyletnia dziewczynka po raz pierwszy pojawiła się na szklanym ekranie, aktorkę Karolinę Sawkę, która zagrała Nel w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza "W pustyni i w puszczy" oraz wokalistkę Alicję Janosz - na scenie od ósmego roku życia. O komentarz poprosiliśmy psychologa dziecięcego Dorotę Kalinowską.
Len jest dobrze znanym w Polsce materiałem, ale trochę przez Polków zapomnianym. Czy dobrze się śpi w lnianej pościeli? Grafik Magdalena Jonas-Poławska i architekt Maria Witecka przekonują, że tak, ponieważ ich pościel powstaje ze specjalnie zmiękczanego lnu. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziały o swoim kobiecym biznesie. Podoba się Wam pościel ich pomysłu?
„Hawany w Camelocie” Wiliama Styrona, „Stażystka” Mimi Alfors czy „Poznam sympatycznego Boga” Erica Weinera? Którą książkę przeczytasz w najbliższy weekend? Dziennikarka Anna Dziewit poleca wszystkie trzy. Dlaczego?
Rozprawiamy się w Dzień Dobry TVN z mitami na temat mężczyzn. Czy to prawda, że prawdziwy mężczyzna cały czas myśli o seksie, marzy o kobiecie z dużym biustem, nie chce się wiązać, nie znosi zakupów i nigdy nie płacze? Co na ten temat myślą goście Dzień Dobry TVN: socjolog Tomasz Sobierajski, aktorka Olga Borys, aktor Marcin Chochlew i dziennikarka Katarzyna Lengren?
Które lata dla Jolanty Kwaśniewskiej były najpiękniejsze i najłatwiejsze - te przed prezydenturą, te w trakcie, czy po prezydenturze jej męża Aleksandra Kwaśniewskiego? - Jeśli jest dobry związek, to każdy moment naszego życia może być i dobry, i ciekawy - mówiła w Dzień Dobry TVN. Czy w trakcie prezydentury męża myślała o tym, by ona się jak najszybciej zakończyła i, by mogła wrócić do normalnego życia? - Musiałam zrezygnować z siebie w 100 procentach, całe moje moje życie podporządkowałam nowej roli, a tą rolą było bym była małżonką głowy państwa - mówiła.
Tunezja jest najbardziej liberalnym krajem arabskim. A jak było 44 lata temu, kiedy Maria i Tahar zdecydowali się zamieszkać w Tunezji? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Państwa Boukef. Jak wyglądała sytuacja społeczno - polityczna po ich przyjeździe do Tunezji? Czy małżeństwa "mieszane" są tam dyskryminowane?
Pisarka Małgorzata Kalicińska nie wybaczyłaby prawdziwemu przyjacielowi zdrady. A czego nie wybaczyłby przyjacielowi aktor Andrzej Deskur lub felietonistka Agata Passent? Jakie są granice przyjaźni? Co może zniszczyć wieloletnią przyjaźń? Gościem Dzień Dobry TVN był także Krzysztof "Diablo" Włodarczyk.
Nieufność w relacjach z mężczyznami, niechęć, a nawet obrzydzenie do seksu. Jakie jeszcze są konsekwencje w życiu dorosłym molestowania seksualnego w dzieciństwie? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy seksuologa Andrzeja Depko.
Galeria Fibak razem z domem aukcyjnym Abbey House wspólnie rozpoczęli wielkie, artystyczne przedsięwzięcie - promocję polskiego malarstwa w kraju i za granicą. Zobacz, jak młodzi artyści stają się celebrytami!
W Europie aż 27 procent kobiet nie jest zainteresowanych seksem. Im starsza kobieta, tym mniejszą namiętnością się wykazuje. Czy trzeba z tym problemem iść do specjalisty? W studiu Dzień Dobry TVN seksuolog prof. Zbigniew Izdebski zanalizował i ocenił seksualność Polek.
Skarpetki do sandałów, spodnie kąpielówki, zbyt obcisłe ubrania, zbyt dużo zwierzęcych motywów i bielizna na zewnątrz. Stylistka Ewelina Rydzyńska wzięła pod lupę styl ubierania się Polaków! Przekonaj się, co zobaczyła!
Elżbieta Dawydzik ma 47 lat i mieszka w Żorach. Jest mamą dwóch dorosłych synów i 9-letniej córki. Zgłosiła się do Dzień Dobry TVN po to, by lepiej się poczuć. Ta metamorfoza była dla niej bardzo ważna. Pani Ela chciała powiększyć swoje usta. Doktor Marcin Ambroziak zaproponował jej także ujędrnienie skóry, usunięcie boczków i konsultację stomatologiczną. Zobaczcie efekty metamorfozy Pani Eli. Podoba się Wam?
Magdalena Czechoska porzuciła pracę w korporacji, by zająć się projektowaniem biżuterii. Była wtedy w drugiej ciąży. Jest samoukiem. Projektuje tzw. biżuterię spersonalizowaną.
Konsola Xbox 360 z systemem Kinect pozwoliła w kilka minut zwykłemu reporterowi Dzień Dobry TVN przekształcić się we władajacego mocą rycerza Jedi... zobacz jak...
Jak zostać celebrytą i czy można nim zostać w jeden dzień? Okazuje się, że tak. W Ameryce grupa przyjaciół przeprowadziła bardzo ciekawy eksperyment, który dowodzi, że celebrytą można zostać nawet w ciągu kilku godzin. Czy jest różnica pomiędzy byciem sławnym, a byciem celebrytą? Do studia Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Dominikę Zasiewską "Wodziankę", Michalinę Manios, Krzysztofa "Kasę" Kasowskiego i Roberta Serka. Dlaczego "Kasa" i "Wodzianka" chcą zostać celebrytami? Jakie są ulubione programy Dominiki Zasiewskiej?
Psycholog dziecięcy Marta Żysko-Pałuba opowiada w Dzień Dobry TVN o tym, czy w programie "Surowi rodzice" powiódł się kolejny eksperyment wychowawczy. 16-letnia Aneta i Patryk byli wulgarni, agresywni i sprawiali poważne problemy wychowawcze. Czy program ich zmienił?