Razem z Ukrainą

Julia Kamińska wynajęła mieszkanie dla uchodźców. Wcześniej właściciele jej odmówili. "Jeżeli dla Ukrainki, to nie"

Razem z Ukrainą

Autor:
Berenika
Olesińska
Julia Kamińska

Julia Kamińska zaangażowała się w pomoc uchodźcom. Aktorka chciała wynająć w podwarszawskich Markach mieszkanie, w którym ulokowałaby się ukraińska rodzina. Niestety spotkała się z odmową Polaków. "Jestem tym zdruzgotana" - oceniła gwiazda "BrzydUli".

Julia Kamińska pomaga ukraińskim uchodźcom

Julia Kamińska szukała w podwarszawskich Markach odpowiedniego lokum dla pochodzących z Ukrainy matki z dzieckiem. Aktorka zadeklarowała, że z własnej kieszeni opłaci wynajem mieszkania. Niestety, mimo chęci nie była w stanie sama zorganizować bezpiecznego schronienia dla uchodźców. Wszystko przez odmowę właścicieli, którzy nie chcieli, by w ich nieruchomościach przebywali obcokrajowcy. Gwiazda "BrzydUli" poprosiła więc o wsparcie swoich obserwatorów na Instagramie.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

- Przepraszam Was za mój stan, jestem troszkę chora. Czy ktoś z Was ma do wynajęcia mieszkanie w Markach? Próbuję od godziny (…) znaleźć mieszkanie dla mamy z dzieckiem z Ukrainy. Chcę to mieszkanie wynająć dla niej, ale napotykamy opór. Okazuje się, że nie wszyscy chcą wynajmować mieszkania osobom z Ukrainy. Jestem tym dość zdruzgotana. Jeśli macie na wynajem mieszkanie w Markach, wygodne i fajne, dla mamy z dzieckiem, to ja bym chciała je wynająć - apelowała w opublikowanej relacji.

"Spotkałyśmy się z czterema odmowami"

Julia Kamińska w rozmowie z dziendobry.tvn.pl zdradziła szczegóły tego przykrego doświadczenia, z którym zmierzyła się na rynku nieruchomości. Aktorka czterokrotnie próbowała wynająć mieszkanie dla Ukrainki i jej dziecka.

- Spotkałyśmy się z czterema odmowami. Z jedną bardzo konkretną. Padły słowa: "Jeżeli dla Ukrainki, to nie". Moja przyjaciółka Ukrainka napisała do mnie, że znalezienie mieszkania było dla niej i jej znajomych zawsze problematyczne. Czasem w ogłoszeniach z góry było napisane: "Obcokrajowcom dziękujemy" - zauważyła gwiazda "BrzydUli".

Julia Kamińska zapewniła, że lokum na szczęście udało się finalnie znaleźć.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło zdjęcia głównego: Fot. Justyna Rojek/DDTVN/East News

Pozostałe wiadomości