Podróże

Słynna para z kampera wróciła do Polski: "Zatrzymaliśmy się na chwilę, to jest nasz kolejny przystanek"

Podróże

Pandemia koronawirusa zatrzymała ich w kamperze na 3 miesiące w Hiszpanii. Aktor Jakub Tolak i jego partnerka Zosia Samsel wrócili już do Polski, jednak nie zamierzają opuścić swojego domu na kółkach. Teraz chcą zwiedzić nasz kraj, ale już nie sami. Jeżdżą z małą suczką Hipi, którą przygarnęli w trakcie swoich wojaży. O tym, co ich spotkało po drodze, opowiadali w Dzień Dobry Wakacje.

Rzucili wszystko i pojechali kamperem

Zagraniczna wyprawa pary trwała 9 miesięcy. Na 3 miesiące Jakub Tolak i Zosia Samsel utknęli w Hiszpanii ze względu na koronawirusa. Jak tylko Andaluzja zmniejszyła restrykcje, pojechali na północ przez Sierra Leone, Azturię i Kraj Basków. Zahaczyli o Francję, odwiedzili tam znajomych i wrócili do Polski. Ale to nie koniec podróży.

Nie wróciliśmy, a zatrzymaliśmy się w Polsce na chwilę, to jest nasz kolejny przystanek, żeby ogarnąć sprawy techniczne, a potem jedziemy dalej

- podkreśla Zosia Samsel, partnerka Kuby.

Para nie wraca do mieszkania, bo je wynajmuje. Nadal będzie mieszkać w busie. Jeszcze w sierpniu chce pojeździć po Polsce. Co potem?

Mamy nadzieję pojechać tym razem bardziej na wschód i południowy-wschód. Być może Bośnia i Hercegowina, być może Czarnogóra, może dotrzemy do Grecji, zobaczymy

- mówi Jakub Tolak, który żyje w busie przerobionym na kampera.

Jak się mieszka w takim aucie? Jak zgodnie przyznają, problemem jest brak ciepłej wody. Pracują też nad udoskonaleniem swojego miejsca do życia.

Zamontujemy być może ogrzewanie, musimy zrobić dostęp do spiżarki w bagażniku ze środka, bo jak pada, to jest problem. Musimy trochę podreperować samochód, bo mieliśmy parę małych awarii, które udało się załatać, ale teraz trzeba je zrobić dobrze

- opowiada aktor.

Jakub Tolak i Zosia Samsel - życie w kamperze

W czasie pandemii para się zaręczyła. W 4. rocznicę znajomości Jakub poprosił Zosię o rękę. Ponieważ byli odcięci od świata nie mógł zdobyć pierścionka. Dlatego zrobił go z muszli, którą znalazł na plaży.

Nie mam tutaj pierścionka, bo jest tak ogromny, że raczej nieporęczny

- śmieje się Zosia Samsel.

Żyjąc we dwoje w tak małej przestrzeni w czasie pandemii wiele związków przechodziło kryzys, codzienność pokazała różne rzeczy

- podkreśla Jakub.

Oboje zgodnie przyznają, że to, co ich spotyka po drodze, jest niesamowite - życzliwość ze strony różnych osób, które oglądają ich poczynania, kibicują i realnie pomagają. To sprawia, że wraca im wiara w ludzkość.

Zobacz też:

Wakacje 2020: wzrósł popyt na kampery. Ekspert: "W czasie pandemii mogą dawać poczucie większego bezpieczeństwa"

Namiot, kamper czy przyczepa? Jak zaplanować tegoroczne wakacje?

Justin Bieber wyruszył w podróż luksusowym kamperem. Wartość samochodu powala na kolana

Widzimy się w Dzień Dobry Wakacje! Na program zapraszamy w każdą sobotę i niedzielę od 9:00.

Autor: Luiza Bebłot

Pozostałe wiadomości