Newsy

Zdewastowano mogiłę rodzinną Macieja Stuhra. "Każdy może sobie wyobrazić, co się czuje w takiej chwili"

Newsy

Autor:
Dagmara
Olszewska
Maciej Stuhr

Maciej Stuhr to niewątpliwie jeden z najbardziej utalentowanych polskich aktorów. Niestety, ostatnimi czasy mierzy się z wielką falą krytyki. Artysta opublikował w mediach społecznościowych zdjęcie pomniku rodzinnego. Niestety, ktoś zdewastował miejsce pamięci o zmarłych obraźliwymi napisami.

Zniszczono grób rodziny Macieja Stuhra

Aktor od dawna angażuje się w sprawy polityczno-społeczne nie kryjąc przy tym swoich poglądów. Niestety, ktoś postanowił wyrazić niezadowolenie z działań artysty w jeden z najgorszych możliwych sposobów. Na cmentarzu, gdzie pochowani są bliscy Macieja Stuhra, zdewastowano pomnik. Fioletowym sprejem napisano obraźliwe zwroty.

Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu?
Jak rozmawiać z dziećmi o umieraniu? Jak wytłumaczyć dziecku, że bliska mu osoba nie żyje? Źródło: Dzień Dobry TVN

Maciej Stuhr nie kryje smutku i złości w związku z zaistniałą sytuacją. Aktor pokazał zdjęcia zniszczonego pomnika. Mimo żalu do sprawcy nawołuje do tego, by nie szerzyć nienawiści. Jasno wyraził również, że nie chce tego komentować szerzej, a akt wandalizmu zostawia do indywidualnej oceny każdego człowieka. 

Zdewastowano cmentarny pomnik rodziny Macieja Stuhra

Aktor zdecydował się na zabranie głosu w sprawie w odpowiedzi na liczne komentarze dziennikarzy. Po opublikowaniu zdjęć w mediach społecznościowych w komentarzach zawrzało. Fani i obserwatorzy Macieja Stuhra wyrażają jasny sprzeciw na niszczenie mienia, miejsc pamięci o zmarłych. “Słów brakuje na to co się dzieje. Wszyscy przyzwoici ludzie, są teraz wrogami, sam pan to widział nie raz w swoim środowisku. Musimy to przetrwać, jednoczyć się, trzymać się razem” - napisał jeden z Internautów.

Dzwonią do mnie dziennikarze i proszą o komentarz. Jak to skomentować? Każdy ma grób rodzinny i może sobie wyobrazić, co się czuje w takiej chwili. Przy okazji dowiedziałem się, że jestem mordercą. Każdy ma oczy i widzi, dokąd zmierzamy i po której stronie jest. Bo być „gdzieś pośrodku” naprawdę już się nie da. Pomagajmy, szerzmy dobro, hamujmy nienawiść, zanim wszystkim nam zaleje oczy i serca!

- napisał Maciej Stuhr w swoim poście na Facebooku

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości