Newsy

30. Finał WOŚP: Znamy oficjalny wynik zbiórki. Czy padł kolejny rekord?

Newsy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Facebook
30. Finał WOŚP, Jurek Owsiak

Ile pieniędzy udało się zebrać podczas 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? Organizatorzy wyliczyli konkretną kwotę. To kolejny rekord! "Był to pierwszy Finał dedykowany sprzętom związanym z najważniejszym zmysłem człowieka - wzrokiem".

WOŚP 2022 - wyniki zbiórki

Zebrane podczas jubileuszowego 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pieniądze zostaną w tym roku przeznaczone na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. - 136 282 325 złotych - właśnie z taką kwotą deklarowaną zakończył się dzień 30. Finału WOŚP - czytaliśmy 30 stycznia w oficjalnym komunikacie fundacji.

Dwa miesiące później, tj. 30 marca, Jurek Owsiak sprawił nam miłą niespodziankę. Okazuje się, że hojność ludzi dobrej woli przeszła najśmielsze oczekiwania. Suma zgromadzona ze wszystkich licytacji ostatecznie wyniosła 224 376 706 złotych! Oznacza to, że padł kolejny rekord, bowiem w zeszłym roku udało się zebrać ponad 210 mln zł.

30. Finał WOŚP - cel zbiórki

- Był to pierwszy Finał dedykowany sprzętom związanym z najważniejszym zmysłem człowieka. Wśród zakupów, które Fundacja planuje dokonać z przeznaczeniem dla oddziałów i pododdziałów okulistyki dziecięcej znajdują się urządzenia do diagnostyki i wykonywania operacji. Jednym z kluczowych zakupów ma być angiograf dwupłaszczyznowy, który pozwala na leczenie siatkówczaka - najczęstszego nowotworu złośliwego gałki ocznej u dzieci - czytamy na stronie fundacji.

Jurek Owsiak ogłosił, że na wynik tegorocznej zbiórki składają się:

  • wpłaty poprzez kanały elektroniczne - 127 703 423,61 PLN (56,91% zebranej kwoty);
  • wpłaty do puszek - 95 134 700,90 PLN (42,40% sumy);
  • darowizny rzeczowe - 1 538 581,84 PLN (0,69% całej kwoty).

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Facebook

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości