Newsy

Rosjanka namawia męża żołnierza do gwałcenia ukraińskich kobiet?

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Onet.pl
Żołnierz na wojnie

Do sieci trafiło niepokojące nagranie, które przedstawia rozmowę pomiędzy rosyjskim żołnierzem a jego żoną. Słychać na nim, jak kobieta wyraża zgodę na to, aby jej partner gwałcił Ukrainki. Według Służby Bezpieczeństwa Ukrainy materiał jest autentyczny.

Żony rosyjskich żołnierzy namawiają do gwałtu?

Przerażające nagranie trafiło we wtorek do Telegramu, czyli popularnego wśród Ukraińców i Rosjan komunikatoru internetowego. Według Służby Bezpieczeństwa Ukrainy materiał jest autentyczny. Przedstawia ono rozmowę Rosjanki z mężem żołnierzem, podczas której kobieta wyraża zgodę na to, aby mężczyzna dokonywał aktu gwałtu na Ukrainkach.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

- Żony rosyjskich agresorów dzwonią do nich i namawiają, by gwałcili mieszkanki Ukrainy - czytamy na stronie SBU. - Klip odzwierciedla wartości moralne nie tylko okupantów, ale także ich krewnych, z których 80% popiera wojnę w Ukrainie - głosi wpis.

SBU publikuje szokujące nagranie

Początkowo na nagraniu widnieje napis "Przechwycone przez służbę bezpieczeństwa". Później słychać fragment rozmowy żony rosyjskiego żołnierza. Kobieta rozmawia z nim o ukraińskich kobietach.

- Idź tam, gwałć Ukrainki i nic mi nie mów. Zrozumiano? Najważniejsze jest, aby się tam chronić - zaznacza Rosjanka.

Wojna w Ukrainie. Gwałty

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski informował już wcześniej o setkach gwałtów, a nawet napaści seksualnych na dzieci. Niemal codziennie do mediów trafiają przerażające historie, które pokazują skalę okrucieństwa, jakiego Rosjanie dopuszczają się na obywatelach Ukrainy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: Onet.pl

Źródło zdjęcia głównego: Oleh Tiurkin / EyeEm

Pozostałe wiadomości