Razem z Ukrainą

Ołena i Wołodymyr Zełenscy rozdzieleni od ponad miesiąca. Rozmawiają tylko przez telefon

Razem z Ukrainą

Autor:
Daria
Pacańska
Źródło:
TVN 24
Rozmawiają tylko przez telefon. Dlaczego zdecydowali się na taki krok?

Ołena Zełenska, pierwsza dama Ukrainy, nie widziała się ze swoim mężem Wołodymyrem od ponad miesiąca. Wszystko dla bezpieczeństwa ich dzieci. Jak się komunikują?

Ołena i Wołodymyr Zełenscy nie widzą się od miesiąca

Ołena Załenska podkreśliła, że jej mąż jako przywódca narodu wykazuje podobne cechy, do tych, które przejawiał jako ojciec.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

- On się nie zmienił. Po prostu więcej ludzi zobaczyło go moimi oczami - przekazała żona ukraińskiego prezydent w mailu do stacji CNN.

I dodała:

- Wołodymyr i jego zespół właściwie mieszkają w biurze prezydenta. Z powodu niebezpieczeństwa mnie i moim dzieciom zabroniono tam zostać. Tak więc od ponad miesiąca rozmawiamy tylko przez telefon.

Pierwsza dama Ukrainy wyznała, że czuje, jakby "chodziła po linie" i co jakiś czas "traci poczucie czasu i równowagę". Podkreśliła także, że ważne jest również to, żeby wojna nie spowszedniała, a ofiary śmiertelne po stronie Ukrainy nie mogą stać się tylko liczbami w statystykach.

- Nie przywyknijcie do naszego cierpienia - prosiła Ołena Załenska.

Gdzie mieszka Ołena Zełenska z dziećmi?

To nie pierwszy wywiad, którego udzieliła Ołena Załenska. W rozmowach z dziennikarzami zapewnia, że nadal przebywa w Ukrainie i nie zamierza wyjeżdżać. Nigdy nie kontaktuje się telefonicznie, zawsze na pytania odpowiada pisemnie, tak, aby rosyjski wywiad nie mógł ustalić, skąd rozmawia.

W lutym świat obiegły informację, że prezydent wysłał wysłał żonę i dzieci do Włoch. Mieli polecieć jednym z prywatnych samolotów oligarchów, którzy - jak donosił portal Ukraińska Prawda - uciekali z kraju.

- Moja rodzina jest zawsze ze mną, zawsze z Ukrainą i mówię to bez patosu. Jestem prezydentem, moja żona to nie tylko żona, ona jest pierwszą damą i powinna dawać przykład - oświadczył Zełenski w trakcie spotkania z kanclerzem Niemiec Olafem Scholzem, 14 lutego. - Obywatel to nie ten, który ma paszport, ale ten, który jest dziś w Ukrainie - zaznaczył ukraiński przywódca.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Daria Pacańska

Źródło: TVN 24

Źródło zdjęcia głównego: NurPhoto/Getty Images

Pozostałe wiadomości