Razem z Ukrainą

Dziewczynka, której mama napisała dane osobowe na plecach odnaleziona. Gdzie dotarła mała Wira?

Razem z Ukrainą

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
polsatnews.pl
osoba, która trzyma dziecko na rękach

Zdjęcie pleców dziewczynki z Ukrainy, na których mama napisała długopisem swoje dane osobowe obiegło media i stało się symbolem rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Jak podaje stacja BBC, mamie i dziecku udało się zbiec z ojczyzny i znaleźć bezpieczne schronienie.

Wojna w Ukrainie. Mama wypisała dziecku dane osobowe na plecach

Zdjęcie, które kilkanaście dni temu obiegło media społecznościowe przedstawia plecy małej dziewczynki, na których widać napisane długopisem jej imię i nazwisko, datę urodzenia oraz numer telefonu, na wypadek, gdyby jej rodzice zginęli w ostrzale.

Wojna w Ukrainie

Ewakuacja dzieci z Charkowa
Ewakuacja dzieci z Charkowa Dzień Dobry TVN
wideo 2/16

Mama dziewczynki Sasza zdecydowała się na taki ruch, ponieważ w pierwszych dniach wojny bardzo bała się, że ona lub jej córka mogą stać się ofiarami rosyjskiej inwazji na Ukrainę. Napis na plecach dziewczynki powstał na chwilę przed opuszczeniem domu w Kijowie.

Gdzie przebywa dziewczynka?

Na szczęście, jak podają dziennikarze z ukraińskiego oddziału BBC, Saszy i jej dwuletniej córce Wirze udało się wydostać nie tylko z Kijowa, ale i z Ukrainy. Obie zdołały przedostać się do Francji, gdzie znalazły bezpieczne schronienie. - Najbardziej się bałam, że Wira się zgubi albo my zginiemy, a ona nawet nigdy się nie dowie, kim jest i z jakiej jest rodziny - powiedziała Sasza. Aby dojechać do Francji, Sasza i jej córka musiały przebyć bardzo długą i niezwykle wyczerpującą podróż przez Mołdawię, Rumunię i Belgię. - Z Wirą wszystko w porządku. Jest za mała, by zrozumieć, co się dzieje. (...) - podkreśliła jej matka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: polsatnews.pl

Źródło zdjęcia głównego: boonchai wedmakawand/Getty Images

Pozostałe wiadomości