Newsy

Popełnili błąd przy gaszeniu pożaru. 11-letni chłopiec został poparzony

Newsy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
Dziennik Zachodni
Strażacy gaszą pożar

W domu wielorodzinnym w Wodzisławiu Śląskim wybuchł pożar. W mieszkaniu, w którym przebywał starszy mężczyzna wraz z 11-latkiem, zapalił się podgrzewany na patelni olej. Chłopiec ucierpiał na skutek niepoprawnego gaszenia ognia. Na miejsce przyjechało siedem zastępów straży pożarnej.

Wodzisław Śląski. W mieszkaniu zapalił się olej

Do zdarzenia doszło 30 czerwca w godzinach wieczornych. W domu wielorodzinnym na osiedlu 1 maja w Wodzisławiu Śląskim wybuchł pożar. W jednym z mieszkań zapalił się podgrzewany na patelni olej. W pomieszczeniu przebywał starszy mężczyzna wraz z 11-letnim chłopcem.

Dziecko doznało poparzeń, o czym poinformował rzecznik tamtejszej Państwowej Straży Pożarnej. W akcji udział wzięło siedem zastępów strażaków. Jako pierwsi na miejsce przyjechali funkcjonariusze z OSP ze Skrzyszowa.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

- W zdarzeniu została ranna jedna osoba - chłopiec w wieku jedenastu lat. Straty oszacowano na 35 tysięcy złotych - podaje bryg. mgr inż. Jacek Filas.

Pożar w Wodzisławiu Śląskim. Mieszkańcy źle gasili ogień

Mieszkańcy obecni w lokalu, w którym wybuchł pożar, wezwali straż pożarną, ale wcześniej próbowali gasić ogień na własną rękę. Niestety brak podstawowej wiedzy sprawił, że użyli do tego wody, czym pogorszyli sytuację i stworzyli jeszcze większe niebezpieczeństwo.

Jak gasić olej?

Jak należy prawidłowo gasić rozgrzaną ciecz?

- Najlepiej przykryć patelnię pokrywką, mokrym ręcznikiem (chyba, że mamy pod ręką gaśnicę odpowiednią do tłuszczów). Trzeba odciąć dopływ powietrza. Woda absolutnie nie nadaje się do gaszenia tego typu pożarów – przestrzega i radzi bryg. mgr inż. Jacek Filas.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: Dziennik Zachodni

Źródło zdjęcia głównego: Ted Horowitz/Getty Images

Pozostałe wiadomości