Newsy

Wysokie zagrożenie pożarami w całej Polsce. Gdzie jest szczególnie niebezpiecznie?

Newsy

Autor:
Katarzyna
Oleksik
Źródło:
Radio Zet
płonący las

Mimo że końcówka maja i pierwsze dni czerwca były deszczowe, to ściółka leśna ciągle jest zbyt sucha. W ocenie IMGW przy takiej pogodzie bardzo łatwo o pożar, dlatego zdecydowano o wydaniu komunikatu o zagrożeniu pożarowym w Polsce. Gdzie sytuacja jest szczególnie niebezpieczna?

IMGW ostrzega przed pożarami

W ocenie specjalistów z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) "ekstremalnie wysokie zagrożenie pożarami" występuje przede wszystkim w północnych krańcach województwa wielkopolskiego oraz w niektórych regionach zachodniopomorskiego.

Wiosna

HGTV: Wiosenne prace w warzywniku. Jak przygotować glebę
HGTV: Wiosenne prace w warzywniku. Jak przygotować glebęHGTV
wideo 2/4

Równie niebezpiecznie jest w województwach wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim, pomorskim, a także lubuskim. Szczególne zagrożenie dotyczy okolic Zielonej Góry. Wyjątek stanowi Lubelszczyzna. Tam zagrożenie określono jako niskie.

Jak długo utrzymają się alerty?

W wydanym komunikacie IMGW podkreśla, że prawdopodobieństwo wybuchu pożaru jest bardzo wysokie, dlatego ostrzeżenie i alerty dotyczą całego kraju. Specjaliści są zdania, że niebezpiecznie będzie przynajmniej do poniedziałku (6 czerwca) do końca dnia.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Katarzyna Oleksik

Źródło: Radio Zet

Źródło zdjęcia głównego: Niklas Storm EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości