Makijaż

Robisz makijaż przy oknie? Skutki mogą być opłakane. "Cieszę się, że zauważyłam to w porę"

Makijaż

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
kobieta.wp.pl, Facebook
Kobieta maluje się i przegląda w lusterku, siedząc przy oknie

Światło dzienne przy wykonywaniu makijażu pełni bardzo ważną funkcję, ponieważ poprawia widoczność i pomaga w równomiernym nałożeniu kolorowych kosmetyków na twarz, minimalizując ryzyko powstania mało estetycznych smug. Malowanie się przy oknie może jednak nieść za sobą tragiczne skutki. Przekonała się o tym Becca Edward. Kobieta opublikowała w sieci niepokojące nagranie.

Malujesz się przy oknie? To niebezpieczne

Becca Edward podzieliła się na Facebooku swoją historią, aby przestrzec inne osoby przed popełnieniem podobnego błędu, którego konsekwencje mogą być naprawdę bardzo niebezpieczne. Kobieta ma bowiem świadomość, że wiele pań podczas nakładania makijażu siedzi przy oknie i korzysta z dobrodziejstw światła dziennego, a po zakończeniu upiększającej czynności pozostawia na parapecie lusterko.

Jak dbać o swoje bezpieczeństwo?

Bądź bezpieczna!
Bądź bezpieczna!Dzień Dobry TVN
wideo 2/5

Becca Edward nie ukrywa, że sama również powielała to niebezpieczne zachowanie, które w jej przypadku mogło zakończyć się wywołaniem pożaru. Pewnego upalnego dnia zauważyła, że rama okna w jej domu jest rozżarzona, a z topiącego się plastiku wydobywa się dym. Kobieta zarejestrowała ten niecodzienny widok i ku przestrodze opublikowała nagranie w mediach społecznościowych.

- To przypomnienie dla ciebie, twojej rodziny i przyjaciół, aby nie zostawiać luster na parapecie. Cieszę się, że zauważyłam to w porę. Oglądacie tylko dziewięciosekundowy film w kontrolowanym środowisku. Bądźcie świadomi, co może się stać, gdy nie korzystacie z lusterek kosmetycznych w odpowiedni sposób - przestrzegła.

Lusterko przy oknie. Latem może prowadzić do pożaru

W upalne dni ryzyko wywołania pożaru rośnie do maksimum. Do zaprószenia ognia może dojść niemal wszędzie i w każdych okolicznościach, również w domu, do którego dociera dużo promieni słonecznych. Warto więc zwracać uwagę na to, czy poprawnie korzystamy ze wszystkich urządzeń i gadżetów, które z natury same w sobie nie są groźne, ale połączone z nadmiernym nasłonecznieniem mogą powodować wielkie straty.

W powiększającej stronie pozostawionego na parapecie lusterka kosmetycznego odbija się mocne światło, które może nagrzać inny przedmiot i doprowadzić do samozapłonu. W przypadku Becci Edward dym zaczął ulatniać się z plastikowej ramy okna. Co ciekawe, kobieta odkryła zagrożenie z samego rana, czyli o tej porze dnia, w której promieniowanie jest względnie słabsze.

- To była powiększona strona lustra, ale łatwo o tym zapomnieć, gdy używasz tylko jednej strony... Zobaczyłam to o 6:44 rano. Cieszę się, że uchwyciłam na filmiku ten moment - komentuje użytkowniczka Facebooka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: kobieta.wp.pl, Facebook

Źródło zdjęcia głównego: alexkich/Getty Images

Pozostałe wiadomości