okna

  okna

  Czym zasłonić okna, aby ochronić się przed nadmiarem słońca? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, zwłaszcza podczas wymiany okien lub urządzania nowego domu. Istnieje bowiem cały szereg rozwiązań, które pozwalają na zacienienie wnętrz: od klasycznych zasłon, poprzez żaluzje, a kończąc na popularnych i nowoczesnych roletach. Przyjrzyjmy się zatem, dlaczego szczególnie na te ostatnie warto zwrócić uwagę.

  Firany w nowoczesnym salonie to najlepszy sposób na stworzenie eleganckiej aranżacji okiennej. Aby prezentowały się doskonale, należy jednak dobrać je odpowiednio nie tylko do stylu aranżacyjnego wnętrza, ale również do wielkości okien i całego pomieszczenia. Wszystko po to, aby estetyka danej przestrzeni była spójna, elegancka i spełniała oczekiwania mieszkańców. Na co warto więc zwracać uwagę przy doborze firan do salonu?

  Istnieje przynajmniej kilka sposobów efektywnego mycia okien. Spośród nich najlepszym bez wątpienia jest ten z pomocą myjki. Dzięki myjce nie musimy się martwić o pozostawianie nieestetycznych smug na szybie. Jeśli jednak nie mamy pod ręką myjki, możemy w walce ze smugami na oknach posłużyć się tradycyjnymi technikami, choć mają one pewne minusy.

  Budowa lub remont domu wymaga dokonywania rozważnych i przemyślanych wyborów na każdym kroku. Każdy projekt powinien uwzględniać nie tylko stylowe, ale też funkcjonalne i odpowiednio wyposażone wnętrza. Trudno wyobrazić sobie bezpieczny dom bez wysokiej jakości okien.

  Zasłony nie tylko dekorują okno, ale także pomieszczenie, w którym się znajdują. Oprócz funkcji dekoracyjnej mogą też pełnić inne funkcje, np. przyciemniać lub wyciszać pokój. Czym kierować się przy wyborze zasłon? I jakie obecnie panują trendy w aranżacji okien? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska. Zobaczcie, jak można upiąć zasłony i, jakiej długości powinny być zasłony.

  Ula Chincz i Filip Chajzer wyruszyli na przedświąteczną inspekcję. Okazuje się, że w polskich domach sytuacja jest tragiczna. Dziennikarze Dzień Dobry TVN zakasali więc rękawy i biorą się do roboty... A Ty, umyłaś już oka?

  Święta skłaniają nas do porządków. Jak je mądrze zaplanować? O tym w studiu Dzień Dobry TVN Natalia Zasoba, która prowadzi firmę zajmującą się sprzątaniem. Zobaczcie, jak profesjonalistka myje okna. Jak je myć, by nie było na nich smug? Czym i jak wycierać kurz?

  Nadeszła wiosna. Według dziennikarza Dzień Dobry TVN Filipa Chajzera można poznać to po ruchach posuwisto-zwrotnych na tafli szkła, czyli myciu okien. Czy wszyscy Warszawiacy zrobili porządek ze swoimi oknami? Kto się lenił i pozwolił żonie skakać po drabinie? A kto czeka na Perfekcyjną Panią Domu? :)

  W cyklu "Kobiecy biznes" przedstawiamy biznes Marzeny Wrony, żony kapitana Tadeusza Wrony. Pani Marzena zajmuje się dekoracją okien. - Często wracam do domu po nocy i wychodzę o świcie, ale zawsze jestem szczęśliwa - mówi. Czy łatwo prowadzić taką firmę?