okna

  Wyprodukowane z tworzywa PCV białe ramy okienne, z czasem żółkną. Brudne zacieki to zmora wielu właścicieli mieszkań. Wbrew pozorom, można je łatwo wyczyścić. Sprawdź prosty sposób na to, aby pozbyć się żółtego okien odcienia raz na zawsze. 

  "Cieszę się, że zauważyłam to w porę". Kobieta opublikowała w sieci niepokojące nagranie.

  Dobrze nam znany ziemniak ma nie tylko wspaniałe właściwości smakowe i możliwości wykorzystania w kuchni. Okazuje się, że świetnie nadaje się również do czyszczenia szklanych powierzchni. Dowiedz się, jak i dlaczego warto umyć okna ziemniakiem.

  Czym zasłonić okna, aby ochronić się przed nadmiarem słońca? Wiele osób zadaje sobie to pytanie, zwłaszcza podczas wymiany okien lub urządzania nowego domu. Istnieje bowiem cały szereg rozwiązań, które pozwalają na zacienienie wnętrz: od klasycznych zasłon, poprzez żaluzje, a kończąc na popularnych i nowoczesnych roletach. Przyjrzyjmy się zatem, dlaczego szczególnie na te ostatnie warto zwrócić uwagę.

  Para wodna zbiera się na oknach najczęściej w okresie jesienno-zimowym i grzewczym. Wtedy na zewnątrz jest duża wilgotność oraz duża różnica temperatur pomiędzy zewnętrzną częścią budynków i pomieszczeń a wewnętrzną. Sprawdź, jak poradzić sobie ze skraplającą się wodą na oknach. 

  Okazuje się, że wiele współczesnych okien posiada możliwość zmiany trybu dostosowanego do pory roku i warunków atmosferycznych. Umożliwia to zaoszczędzenie energii i pieniędzy. Jak ustawić okna na tryb zimowy?

  Wiosna nadchodzi, a wraz z nią porządki w mieszkaniu i nierzadko zmiana jego wystroju. Możemy tego dokonać małym kosztem wymieniając zasłony. Jakie najlepiej wybrać? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedział architekt, Jonatan Kilczewski.

  Wilgoć zbierająca się na oknach - to problem, który każdej zimy powraca do wielu polskich domów. Zdarza się to zwłaszcza, kiedy na zewnątrz ziąb, a w środku grzeją kaloryfery. Jak raz na zawsze pozbyć się "parowania okien" poradził Wiesiek Skiba, nasz złota rączka.

  Budowa lub remont domu wymaga dokonywania rozważnych i przemyślanych wyborów na każdym kroku. Każdy projekt powinien uwzględniać nie tylko stylowe, ale też funkcjonalne i odpowiednio wyposażone wnętrza. Trudno wyobrazić sobie bezpieczny dom bez wysokiej jakości okien.

  Zasłony nie tylko dekorują okno, ale także pomieszczenie, w którym się znajdują. Oprócz funkcji dekoracyjnej mogą też pełnić inne funkcje, np. przyciemniać lub wyciszać pokój. Czym kierować się przy wyborze zasłon? I jakie obecnie panują trendy w aranżacji okien? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska. Zobaczcie, jak można upiąć zasłony i, jakiej długości powinny być zasłony.

  Ula Chincz i Filip Chajzer wyruszyli na przedświąteczną inspekcję. Okazuje się, że w polskich domach sytuacja jest tragiczna. Dziennikarze Dzień Dobry TVN zakasali więc rękawy i biorą się do roboty... A Ty, umyłaś już oka?

  Święta skłaniają nas do porządków. Jak je mądrze zaplanować? O tym w studiu Dzień Dobry TVN Natalia Zasoba, która prowadzi firmę zajmującą się sprzątaniem. Zobaczcie, jak profesjonalistka myje okna. Jak je myć, by nie było na nich smug? Czym i jak wycierać kurz?

  Nadeszła wiosna. Według dziennikarza Dzień Dobry TVN Filipa Chajzera można poznać to po ruchach posuwisto-zwrotnych na tafli szkła, czyli myciu okien. Czy wszyscy Warszawiacy zrobili porządek ze swoimi oknami? Kto się lenił i pozwolił żonie skakać po drabinie? A kto czeka na Perfekcyjną Panią Domu? :)

  W cyklu "Kobiecy biznes" przedstawiamy biznes Marzeny Wrony, żony kapitana Tadeusza Wrony. Pani Marzena zajmuje się dekoracją okien. - Często wracam do domu po nocy i wychodzę o świcie, ale zawsze jestem szczęśliwa - mówi. Czy łatwo prowadzić taką firmę?