Newsy

9-latka topiła się w basenie. Po kilku dniach zmarła

Newsy

Aktualizacja:
Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
TVN24/gniezno.naszemiasto.pl
Basen

W Osińcu (woj. wielkopolskie) 9-letnia dziewczynka topiła się w przydomowym basenie. W ciężkim stanie trafiła do szpitala. Po 6 dniach zmarła w placówce medycznej.

9-latka wykorzystała chwilę nieuwagi opiekunki

O nieszczęśliwym wypadku pisze m.in. portal gniezno.naszemiasto.pl. 9-letnia dziewczynka będąca pod opieką osoby dorosłej topiła się w przydomowym basenie. Do zdarzenia doszło w poniedziałek, 4 lipca, w okolicach godziny 15:30.

Zobacz wideo: Lato

Lato

Jakie będzie lato w tym roku?
Jakie będzie lato w tym roku?Dzień Dobry TVN
wideo 2/6

- Dziewięciolatka wykorzystała jej chwilową nieuwagę i weszła do zakrytego plandeką basenu. Kiedy opiekunka zauważyła, że dziewczynka jest pod wodą, wyjęła ją i wybiegła na drogę wzywać pomocy - przekazała gnieźnieńska policja.

Na pomoc ruszyła policjantka

Jak czytamy na TVN24, pierwszej pomocy udzieliła dziewczynce policjantka, która akurat wracała ze służby. Na miejsce zdarzenia przyjechali ratownicy. 9-latka w ciężkim stanie została przewieziona do szpitala w Gnieźnie, a następnie do placówki w Poznaniu.

Nie żyje 9-latka

Dziecko zmarło w szpitalu w niedzielę 10 lipca, o czym poinformowała Urszula Łaszyńska, rzeczniczka prasowa Specjalistycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej nad Matką i Dzieckiem w Poznaniu w rozmowie z Nadią Jóźwiak, reporterką TVN24.

Zobacz wideo: Uwaga! TVN. Rodzice 3-letniej Mai z zarzutem zabójstwa

Uwaga! TVN. Rodzice 3-letniej Mai z zarzutem zabójstwa
Uwaga! TVN. Rodzice 3-letniej Mai z zarzutem zabójstwa

Utonięcia - stastystyki

Ze wstępnych danych policji wynika, że w czerwcu utonęło 87 osób. Natomiast 3 lipca aż 10.

Resort spraw wewnętrznych i administracji na swoich profilach w mediach społecznościowych opublikował grafiki przypominające podstawowe zasady zachowania nad wodą. Wśród nich odnajdziemy m.in. zalecenie, by nie przeceniać swoich umiejętności pływackich, nie pływać w czasie burzy i porywistego wiatru oraz nie wypływać zbyt daleko od brzegu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: TVN24/gniezno.naszemiasto.pl

Źródło zdjęcia głównego: Maximkostenko/Getty Images

Pozostałe wiadomości