Newsy

Kot ugryzł trzylatkę w parku. "Organizm zareagował wstrząsem septycznym"

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
thesun.co.uk
Zdenerwowany Kot

Mama wybrała się z córką do miejscowego parku. Podczas spaceru dziewczynka dostrzegła rudego kota i postanowiła go pogłaskać. Niestety zwierzę zaatakowało 3-latkę i wbiło zęby w jej lewe ramię. Ugryzienie spowodowało poważne powikłania. Dziecko musiało przejść dwie operacje.

Kot ugryzł 3-latkę w parku

Steph Phillips wybrała się ze swoją 3-letnią córką Evie na spacer do parku w miejscowości Yate. Podczas przechadzki dziewczynka dostrzegła rudego kota i postanowiła się z nim pobawić.

- Wydawał się przyjazny i mruczał. Zażartowała, że ​​to rudy lew i poszła go pogłaskać - wspomina kobieta w rozmowie z "The Sun".

Zwierzęta

Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić
Jak pomagać zwierzętom, żeby nie szkodzić Dzień Dobry TVN
wideo 2/27

Zwierzę nie zareagowało tak, jak zakładała Steph i przestraszone wbiło zęby w lewe ramię malucha. Dziewczynka krzyczała i próbowała zdjąć z siebie czworonoga. Gdy jej się to udało, na ramieniu można było dostrzec ślady jego zębów. Mama natychmiast zabrała 3-latkę do szpitala. Tam podano jej antybiotyk i opatrzono rany.

Wielka Brytania. Kot ugryzł dziewczynkę

Evie wróciła do domu, jednak jeszcze tej samej nocy obudziła się z gorączką. Temperatura jej ciała sięgała aż 40,8 stopni, dlatego ponownie przyjęto ją do szpitala. Lekarze stwierdzili, że u 3-latki zaczęła rozwijać się sepsa.

- Musiała przejść dwie różne operacje, aby prawidłowo oczyścić ranę i zapobiec dalszej infekcji - wyjaśnia Steph. - Jej organizm zareagował bardzo silnym wstrząsem septycznym - dodała. Dziecko spędziło w szpitalu kilka kolejnych nocy, a dalszą rekonwalescencje odbyło w towarzystwie swoich najbliższych.

Mama Evie ostrzega też rodziców, aby nie pozwalali dzieciom głaskać kotów spotkanych przypadkowo na ulicy. W przypadku jej córki historia mogła skończyć się naprawdę tragicznie.

- Nawet jeśli wydają się urocze i puszyste, warto zastanowić się na tym dwa razy - podsumowuje.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: thesun.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Zelenenka / Getty Images / The Sun / Jon Rowley

Pozostałe wiadomości