Newsy

Sprzedawała pieluszki, z jej konta zniknęło 140 tys. zł. "Padła ofiarą oszustów"

Newsy

Autor:
Oskar
Netkowski
Źródło:
TVN24

35-letnia kobieta została okradziona podczas internetowej transakcji. Kliknęła w link przesłany przez osobę, która deklarowała chęć kupna pieluszek. Straciła blisko 140 tysięcy złotych.

Sejny. Kobieta oszukana przy sprzedaży pieluch

Do komendy policji w Sejnach (Podlaskie) zgłosiła się 35-letnia mieszkanka powiatu, która oznajmiła, że została oszukana podczas sprzedaży w Internecie. Jak relacjonowała, stało się to niedługo po tym, gdy zamieściła na portalu aukcyjnym ogłoszenie o sprzedaży pieluszek.

- Już po chwili za pośrednictwem komunikatora skontaktowała się z nią osoba zainteresowana kupnem. Poinformowała sprzedającą, że już wpłaciła 90 złotych i przesyła link, aby kobieta mogła śledzić przebieg transakcji – relacjonowała młodszy aspirant Edyta Pacuk z Komendy Powiatowej Policji w Sejnach w rozmowie z TVN24.

Niestety 35-latka kliknęła w link, co okazało się dla niej finansową katastrofą. Wszystko przez wyłudzone dane do bankowości internetowej.

Dała oszustom dostęp do konta

Witryna internetowa musiała wyglądać na tyle bezpiecznie, że kobieta chcąca sprzedać produkt niewiele myśląc, podała swoje dane wrażliwe. Wtedy jeszcze nie wiedziała, że tak naprawdę oddaje je w ręce oszustów.

- Tam zalogowała się do swojego konta, podając numer użytkownika i hasło. Na telefon otrzymała wiadomości dotyczące weryfikacji konta, a jedna z nich informowała o dodaniu do konta nowego urządzenia – tłumaczyła policjantka.

Rzekoma kupująca otrzymała w ten sposób dostęp do konta 35-latki. Od tamtej chwili miała otwartą drogę do tworzenia kolejnych transakcji.

- W kilku transzach wypłaciła z jej konta blisko 140 tysięcy złotych. Kobieta zorientowała się, że padła ofiarą oszustów jeszcze tego samego dnia, kiedy chciała ponownie zalogować się na swoje konto. Jednak było już za późno – przyznał mł. asp. Pacuk.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. 

Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Oskar Netkowski

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Valerio Rosati / EyeEm/Getty Images

Pozostałe wiadomości