Marta Żmuda Trzebiatowska szczerze o swoim życiu: "Macierzyństwo to samotność. Zostajesz sama"

Źródło: Dzień Dobry TVN
Co słychać w show-biznesie?
Co słychać w show-biznesie?
Samotność w macierzyństwie
Samotność w macierzyństwie
Kasia Sokołowska o macierzyństwie
Kasia Sokołowska o macierzyństwie
Paulina Krupińska-Karpiel o macierzyństwie. "Dzieci osób publicznych mają przerąbane"
Paulina Krupińska-Karpiel o macierzyństwie. "Dzieci osób publicznych mają przerąbane"
Joanna Krupa o zdrowiu i macierzyństwie
Joanna Krupa o zdrowiu i macierzyństwie
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Rodzicielstwo bliskości – przepis na szczęśliwe dziecko?
Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim
Powrót do pracy po urlopie macierzyńskim
Kamila Kamińska o macierzyństwie
Kamila Kamińska o macierzyństwie
Macierzyństwo to rola, do której nie da się przygotować. Gdy na świat przychodzi dziecko, życie rodziców zmienia się o 180 stopni i już nigdy nie jest takie, jak dawniej. Nie jest ani gorsze, ani lepsze, jest po prostu zupełnie inne. Na wychowawczej drodze pojawiają się łzy smutku i radości, a dorośli uczą się swoich emocji razem z maluchami. Swoimi doświadczeniami w sieci podzieliła się Marta Żmuda Trzebiatowska. Co zmieniło się w jej życiu, gdy urodziła dzieci?

Marta Żmuda Trzebiatowska o macierzyństwie

Macierzyństwo wiele matek porównuje do pracy na cały etat. Nic dziwnego. Gdy na świecie pojawia się mała, bezbronna istota, przewraca nasze życie do góry nogami. Od tego czasu wszystko podporządkowane jest potrzebom malucha, a głównym tematem stają się pieluchy, badania i wizyty kontrolne u pediatry. W tym ważnym, szczęśliwym, ale także i trudnym czasie, rodzice potrzebują wsparcia. Niestety w wielu przypadkach odsuwani są przez bezdzietnych znajomych. Temat ten poruszyła w sieci Marta Żmuda Trzebiatowska. Aktorka opublikowała na Instagramie zdjęcie i opatrzyła je obszernym opisem.

- Staram się być dzielna, staram się dawać radę. Jestem mamą obecną, której zależy, która się interesuje i nie odpuszcza. Nigdy nie kierowałam się zasadą - "czego oczy nie widzą, tego sercu nie żal". Czasami są chwile, że czuję się kompletnie bezradna i wyczerpana… Nikt mi nie powiedział tego wcześniej, ale macierzyństwo to samotność… zwłaszcza w wielkim mieście, gdzie rodzina daleko, a Twoje "niedzieciowe" koleżanki już nie odbierają telefonu, kiedy piszesz, że tęsknisz, że Ci ich brakuje, więc w końcu przestajesz pisać, bo czujesz, że się narzucasz. A przecież wciąż masz o czym z nimi rozmawiać i właściwie marzysz, by pogadać o czymś innym niż o dzieciach. Zostajesz sama. Szukasz więc numeru do tych, od których kiedyś sama nie odbierałaś…  - rozpoczęła.

Macierzyństwo bez filtra

W mediach społecznościowych życie każdego z nas wygląda idealnie. Kariera, dzieci, podróże. Czego chcieć więcej? Tymczasem okazuje się, że przefiltrowane treści nie odzwierciedlają rzeczywistości. W dalszej części postu, aktorka zdradziła, że czasem zazdrości innym i tęskni za życiem, gdy nie miała na głowie tylu obowiązków. Mimo wszystko nie zamieniłaby obecnego życia na dawne. Dzieci są jej całym światem.

- Macierzyństwo bez filtra, zupełnie nie przypomina życia z Instagrama. Wyczerpana matka podgląda je wieczorem i zazdrości, że inni to takie "ładne i ciekawe" mają. A ty? Zastanawiasz się jaką zupę jutro im podasz i nasłuchujesz, czy czasem, aby znowu nie zaczyna się katar. Czasem tęsknię za moim życiem "sprzed dzieci". Czy to źle? Nie wiem. A jak jest u Ciebie? Czy bym do tamtego życia wróciła? Za żadne Skarby! DZIECI są tym, co mi najlepiej w życiu wyszło. Do roli matki nie da się przygotować. Każdy dzień to sukcesy i porażki. Jedno jest pewne - to ONI kiedyś ocenią, czy dałam radę, więc warto się starać. Przytulam - napisała aktorka.

Przekaz Marty Żmudy Trzebiatowskiej zrozumiały kobiety, które także są matkami. Pod zdjęciem pojawiło się wiele komentarzy, w których panie wspierały siebie nawzajem.

- To czyni nas ludźmi z krwi i kości – napisała Joanna Moro. "Miałam i mam dokładnie tak jak Ty!", "Dziękuję za ten post. Czytam i płaczę, tak totalnie odzwierciedla to, co siedzi w głowie..." - dodali inni obserwatorzy konta Marty Żmudy Trzebiatowskiej. 

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: x-news

podziel się:
Prowadzący:

Pozostałe wiadomości