Wyrok dla zabójczyni męża-stręczyciela. Oskarżona zemdlała w sądzie

Sąd wyrok
Jantanee Phoolmas/Getty Images
Sąd zadecydował o przyszłości Valerie Bacot, 40-letniej Francuzki. Kobieta w 2016 roku zabiła swojego męża, Daniela Polette, który przez lata zmuszał ją do prostytucji. Wyrok sądu w Chalon-sur-Saône zamyka proces maltretowanej kobiety.

Sprawa Valerie Bacot

Valerie Bacot przyznała się do zabójstwa męża w 2016 roku. Zamordowany Daniel Polette był partnerem jej matki, następnie ożenił się z pasierbicą. Kobieta od 12. roku życia była wykorzystywana seksualnie, bita oraz zmuszana do prostytucji. Ostatecznie zdecydowała się sięgnąć po broń, gdy mężczyzna zaczął grozić ich córce.

Obrońcy Valerie Bacot podkreślali, że kobieta była zmuszona do tak drastycznego kroku, ponieważ przez lata stosowano wobec niej przemoc. Oprawca miał wielokrotnie grozić jej pistoletem, a ona sama żyła w nieustającym strachu. Prokurator Eric Jallet domagał się kary 5 lat pozbawienia wolności, równocześnie podkreślając, że Valerie powinna wyjść na wolność. Zaznaczył również, że ryzyko popełnienia przez nią kolejnego przestępstwa jest minimalne.

Sąd zadecydował o 4 latach pozbawienia wolności w zawieszeniu na trzy lata. Sędzia zaliczył rok spędzony w areszcie na poczet kary i Valerie Bacot jako wolna osoba opuściła salę rozpraw. Po usłyszeniu wyroku oskarżona osunęła się na ziemię.

W 1995 roku Daniel Polette trafił do więzienia za napaść seksualną. Za kratami odwiedzała go jego ówczesna partnerka i wówczas piętnastoletnia Valerie. Fakt ujawniła siostra zamordowanego, która krzycząc na sali sądowej, stwierdziła, że kobieta była ślepa na krzywdę córki, zabierając ją do więzienia swojego oprawcy. Matka oskarżonej odparła natomiast, że to nastoletnia Valerie uwiodła jej partnera, ponieważ chciała się poczuć jak dorosła.

- Trzeba, żeby ludzie zrozumieli, co działo się wcześniej (zanim doszło do zbrodni - red.) - Mireille Polette, siostra zamordowanego - Zepsuty, psychopatyczny, perwersyjny. Terroryzował nas przez lata, nic nie było normalne. Z całą pewnością mnie go nie brakuje. Myślę, że nikt za nim nie tęskni.

W podobnym tonie wypowiedział się brat Daniela, Alain.

- Oczywiście, że na to zasłużył - powiedział przed sądem. - Zgwałcił swoją siostrę. Tego nie da się wybaczyć. Mam nadzieję, że Valerie będzie wolna. To ona jest ofiarą, nikt inny.

Historia Valerie Bacot

Mąż Valerie Bacot w pierwszą ciążę zaszła w wieku 17 lat. Para pobrała się i doczekała czwórki dzieci. Kobieta przez 18 lat była ofiarą swojego ojczyma, a następnie męża.

U oskarżonej biegli sądowi stwierdzili zespół stresu pourazowego, który uznano za dowód długotrwałej traumy. Podczas pobytu w areszcie napisała książkę "Tout le monde savait" ("Wszyscy wiedzieli"), która stała się bestsellerem we Francji. Sprawa Valerie Bacot elektryzowała cały kraj. Pod petycją o uwolnienie oskarżonej podpisała się 705 tys. obywateli.

- Dla mnie to zwycięstwo - skomentowała obrończyni Nathalie Tomasini. - Ta kobieta wieczorem wróci do swoich dzieci - podsumowała.

Zobacz wideo: Dlaczego każdemu nastolatkowi potrzebny jest kolega?

Dzień Dobry TVN

Zobacz też:

Olga Frycz w podróży z małą Helenką. Podpowiadamy, czym zająć dziecko w samolocie

Anna Kalczyńska spotkała się ze zwycięzcami Eurowizji. "Świat oszalał na ich punkcie"

Anna Dereszowska jest w ciąży. Zdjęcie brzuszka rozczula. "Trójka…. To jest przygoda"

Autor: Adam Barabasz

podziel się:

Pozostałe wiadomości