Grzybiarz znalazł w lesie walizkę. W środku było martwe dziecko

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
CNN/tvn24.pl
Las, walizka

Podczas grzybobrania mężczyzna natrafił w lesie na walizkę. Gdy zajrzał do środka, zobaczył ciało kilkulatka. Policja prosi o pomoc w ustaleniu tożsamości dziecka, które "mogło pochodzić z każdego zakątka świata".

USA. Ciało dziecka znalezione w walizce

CNN podaje, że urzędnicy wciąż próbują ustalić tożsamość dziecka, którego ciało odnaleziono w kwietniu b.r. Makabrycznego odkrycia dokonano podczas grzybobrania. Mieszkaniec Sellersburga w stanie Indiana znalazł w lesie walizkę opatrzoną napisem zdjęciem i napisem "Las Vegas". Po otwarciu kolorowego bagażu okazało się, że środku znajduje się ciało czarnoskórego dziecka. Grzybiarz wówczas niezwłocznie zawiadomił policję.

Władze ustaliły, że było to ciało chłopca, który zmarł kilka dni wcześniej. Dziecko miało między 5 a 8 lat. Przeprowadzona sekcja zwłok nie wykazała przyczyny jego śmierci. Odpowiedzi na wiele pytań ma przynieść raport z wynikami badań toksykologicznych. - Miejmy nadzieję, że pomogą nam rozwikłać tę sprawę - powiedział stacji CNN funkcjonariusz Carey Huls ze stanowej policji.

Rozmowy o śmierci

Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?
Jak zabezpieczyć bliskich na wypadek swojej śmierci?Dzień Dobry TVN
wideo 2/2

Policja jest bardzo ostrożna w udzielaniu informacji z uwagi na dobro śledztwa. - Do czasu, aż nie uznamy, że ujawnienie szczegółów sprawy pomoże w dochodzeniu, a nie je utrudni, musimy zachować powściągliwość - tłumaczył Huls. Funkcjonariusz zaznaczył, że śledczy nie wykluczają żadnego scenariusza. Dodał, że dziecko "mogło pochodzić z każdego zakątka świata".

Sellersburg w USA. Policja ustala tożsamość chłopca znalezionego w walizce

Policja wciąż nie zna tożsamości chłopca. Śledczy zdecydowali się opublikować zdjęcie bagażu, w którym znajdowało się ciało dziecka. Liczą, że fotografia ta przyczyni się do rozwiązania niewiadomej.

Prowadząca śledztwo policja stanowa poprosiła o kontakt każdego, kto dysponuje informacjami na temat chłopca. Utworzono w tym celu darmową infolinię. - Policja odebrała już blisko tysiąc połączeń - przekazał Huls.

- Wiele osób przeszukuje Internet, poszukując zaginionych dzieci, czego w tej chwili nie potrzebujemy - zaznaczył Huls. - Jesteśmy w kontakcie z tymi wszystkimi agencjami i zawsze to sprawdzamy. Nie znaleźliśmy tam tego, czego szukamy - przekazał policjant. Funkcjonariusz zaznaczył, że śledczym zależy na wiadomościach od osób mających informacje z pierwszej ręki, które mogą doprowadzić do identyfikacji tożsamości dziecka, a także do wyjaśnienia okoliczności jego śmierci.

Więcej newsów znajdziesz na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: CNN/tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: James O'Neil/Getty Images, Twitter

Pozostałe wiadomości