Newsy

Bohaterski 10-latek uratował siostrę. Dziewczynka zakrztusiła się ciastem

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
KMP w Tarnowie
Dziecko rozmawia przez telefon

Wzorową postawą wykazał się 10-letni Szymon, który wezwał służby ratunkowe, gdy jego starsza siostra zakrztusiła się jedzeniem. Chłopiec sumiennie wykonywał polecenia dyżurującego ratownika aż do przyjazdu pogotowia i policji. Dziewczynkę przetransportowano do tarnowskiego szpitala.

Tarnów. 10-latek uratował starszą siostrę

Niejeden dorosły traci głowę, gdy musi mierzyć się z niespodziewanym i niebezpiecznym zdarzeniem. Całe szczęście Szymon doskonale wiedział, jak postąpić, gdy zorientował się, że jego 12-letnia siostra znalazła się w sytuacji nagłego zagrożenia życia. Okazuje się, że dziewczynka zakrztusiła się ciastem podczas jedzenia.

Trudne historie

Prawdziwa historia porwania trzech kobiet
Prawdziwa historia porwania trzech kobietDzień Dobry TVN
wideo 2/3

Do niebezpiecznego zdarzenia doszło 5 lipca w Tarnowie. Dyżurny CPR otrzymał telefon od 10-latka. Chłopiec poinformował go, że jego siostra zakrztusiła się jedzeniem, dziwnie się zachowuje i nie można się z nią porozumieć. Na miejsce natychmiast wysłano pogotowie oraz patrol policji.

12-latka zakrztusiła się jedzeniem. Pomógł jej młodszy brat

Chłopiec sumiennie wykonywał wszystkie polecenia zlecone przez dyżurującego ratownika. - Zespół medyczny zastał dziewczynę przytomną, oddychającą. Ratownicy podjęli jednakże decyzję o przetransportowaniu jej do tarnowskiego szpitala na przeprowadzenie kolejnych badań - czytamy w komunikacie Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Funkcjonariusze podkreślają, że 10-letni Szymon wykazał się wzorową postawą - wezwał pomoc, realizował czynności wskazane przez ratownika i udzielał pomocy aż do przyjazdu służb ratunkowych. Podczas rozmowy z dzieckiem do domu wróciła także mama dzieci. Kobieta natychmiast udała się do szpitala, w którym znajdowała się 12-latka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Aleksandra Matczuk

Źródło: KMP w Tarnowie

Źródło zdjęcia głównego: Fizkes/Getty Images

Pozostałe wiadomości