Pierwsza Polka zaszczepiona przeciwko COVID-19. Jak się czuje kobieta?

Szczepionka na koronawirusa
Cravetiger/Getty Images
Aleksandra Ostańska to najprawdopodobniej pierwsza Polka, która została zaszczepiona przeciwko koronawirusowi. Nasza rodaczka jest pracownicą brytyjskiej służby zdrowia i dostała szczepionkę w pierwszym możliwym dniu, mimo że już przeszła COVID-19. Wielka Brytania rozpoczęła akcję szczepień jako pierwszy kraj na świecie.

Pierwsza Polka zaszczepiona przeciwko COVID-19

Tydzień temu Wielka Brytania jako pierwszy kraj na świecie rozpoczęła szczepienia przeciwko koronawirusowi z wykorzystaniem szczepionki stworzonej przez koncerny Pfizer i BioNTech. Po zaszczepieniu kilkudziesięciu tysięcy osób w zeszłym tygodniu – od poniedziałku szczepienia odbywają się także w przychodniach.

Jedną z pracownic tamtejszej służby zdrowia, która przyjęła szczepionkę w pierwszym dniu akcji, była Aleksandra Ostańska. Kobieta jest najprawdopodobniej pierwszą Polką, która została zaszczepiona przeciwko koronawirusowi.

Pierwsza Polka dostała szczepionkę przeciwko koronawirusowi

Aleksandra Olszańska pracuje w brytyjskiej służbie zdrowia. Kobieta już raz przeszła COVID-19. Dlaczego zdecydowała się na szczepienie?

- U mnie w pracy były przypadki COVID-19 wśród pacjentów i byłam świadkiem, jak ci ludzie umierali. Robię to po to, żeby siebie zabezpieczyć, bo nie chcę tego przechodzić po raz drugi, gdzie praktycznie byłam wyłączona z życia na sześć tygodni – mówi Aleksandra Ostańska.

Jak się czuje po przyjęciu szczepionki?

- Siódmy dzień po zaszczepieniu wszystko jest dobrze – podkreśla pani Aleksandra.

Zapytana o podejście brytyjskiego społeczeństwa do szczepień przeciwko COVID-19 ocenia, że w jej pracy na około 50 osób, tylko dwie nie chcą się szczepić. Z kolei z sondażu opublikowanego w dzienniku "Daily Mail" wynika, że prawie trzy czwarte Brytyjczyków chce się zaszczepić przeciwko koronawirusowi.

– Zaufajcie lekarzom i zaufajcie badaniom – zaapelowała do Polaków Ostańska.

Rząd przyjmie plan szczepień na koronawirusa. "Został wzbogacony o kilkadziesiąt elementów w trakcie konsultacji". Zobacz wideo:

x-news 

Zobacz też:

Piotr Machalica nie żyje. "COVID-owi jest za mało, że zamknął teatry"

Dorota Wellman o walce z koronawirusem. "Napisałam testament. Na wszelki wypadek"

Czy kobieta, która urodziła dziecko i przeszła COVID-19 może oddać osocze? "Zdecydują o tym specjalistyczne badania"

Autor: Luiza Bebłot

Źródło: TVN24

podziel się:

Pozostałe wiadomości