Newsy

Udusił 7-letnią córkę i popełnił samobójstwo. Chwilę wcześniej wspólnie świętowali jego urodziny

Newsy

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
Gazeta Wyborcza, Super Express
Miś, czarno-białe zdjęcie
spukkato / Getty ImagesZabójstwo w Swarzędzu

Zbrodnia w Swarzędzu (woj. wielkopolskie) wstrząsnęła całą Polską. 34-letni mężczyzna zamordował 7-letnią córkę. Następnie odebrał sobie życie. Tragiczne wydarzenia rozegrały się tuż po tym, jak w towarzystwie dziewczynki świętował urodziny.

Zabójstwo w Swarzędzu

Dramatyczna prawda wyszła na jaw, gdy mama dziewczynki przyszła ją odebrać z przedszkola. Okazało się, że tego dnia Pola nie trafiła do placówki. Zaniepokojona mama udała się do mieszkania męża, z którym była w trakcie rozwodu. Zamknięte drzwi i brak odpowiedzi sprawił, że jej zdenerwowanie narastało. Wezwała pomoc.

- Gdy funkcjonariusze weszli do środka, okazało się, że zarówno mężczyzna, jak i dziewczynka nie żyją - przekazał Andrzej Borowiak z wielkopolskiej policji. 

Problemy natury psychologicznej

Psychoefekty - codziennie wpływają na nasze życie
Psychoefekty - codziennie wpływają na nasze życie Dzień Dobry TVN
wideo 2/10

Z ustaleń mundurowych wynika, że ojciec najpierw udusił dziecko, następnie powiesił się. Dziennikarze "Gazety Wyborczej" dotarli do informacji, że 2018 roku kobieta złożyła zawiadomienie o fizycznym i psychicznym znęcaniu się. W 2020 roku mężczyzna został skazany, otrzymując wyrok w zawieszeniu. Mężczyzna miał również zakaz kontaktu z żoną, który - według informacji "GW" - złamał, o czym została zaalarmowana policja. 2 kwietnia 2022 roku usłyszał zarzuty złamania sądowego zakazu. Dwa dni później doszło do dramatycznych wydarzeń.

Zabójstwo dziecka

Badania przeprowadzone w Stanach Zjednoczonych przez prof. Rogera Byarda wskazują, że 25 proc. ojców, którzy zabili dzieci, a potem siebie, to osoby z wyrokami za przestępstwa z użyciem agresji. W przypadku zabójstwa w Swarzędzu, prokuratura twierdzi, że nie doszło do zaniedbań ze strony policji. Śledztwo, które zostało rozpoczęte, wkrótce zostanie umorzone, ponieważ sprawca nie żyje.

Pod drzwiami mieszkania, gdzie doszło do zbrodni, mama dziewczynki zostawiła jej ulubioną maskotkę oraz znicz. "Kochamy, pamiętamy, mama" - brzmi napis widniejący na szklanej obudowie świecy.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Adam Barabasz

Źródło: Gazeta Wyborcza, Super Express

Źródło zdjęcia głównego: spukkato / Getty Images

Pozostałe wiadomości