Chłopiec i matka za burtą promu, oboje nie żyją - śledztwo
Sprawą śmierci matki i jej synka na promie, który płynął z Gdyni do Karlskrony, od kilku dni żyje cała Polska. Do tego dramatycznego wydarzenia doszło na wodach terytorialnych Szwecji w czwartek 29 czerwca. Przypomnijmy - za burtą Stena Spirit znalazł się sześciolatek, a za nim skoczyła jego 38-letnia mama. Po około godzinie poszukiwań oboje zostali odnalezieni i zabrani do szpitala w Karlskronie. Niestety dzień później rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka poinformował, że oboje zmarli.
Informację o zmianie w śledztwie dotyczącym tej tragedii podał w czasie sobotniego programu Dzień Dobry Wakacje Krzysztof Skórzyński.
- Początkowo było prowadzone w kierunku nieumyślnego spowodowania śmierci. Jutro będziemy na Wybrzeżu i będziemy rozmawiać o tej bardzo trudnej sprawie, przedstawiać wszystkie najświeższe informacje - mówił nasz prowadzący. Co zdecydowali śledczy?
Matka i synek za burtą promu. Prokuratura zmienia kwalifikację czynu
W sobotę 1 lipca poinformowano, że w śledztwie nastąpiła zmiana.
- W wyniku podjętych czynności w sprawie Prokuratury Okręgowej w Gdańsku dotyczącej śmierci dwojga polskich obywateli aktualnie śledztwo w tej sprawie prowadzone jest w sprawie zabójstwa dziecka i targnięcia się na życie przez matkę - przekazała PAP rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.
Śledztwo szwedzkiej prokuratury
Sprawę wyjaśniają także prokuratorzy ze Szwecji.
- Wszczęliśmy wstępne śledztwo, w którym kwalifikacja przestępstwa - to morderstwo, ale nie ma podejrzanego. Śledztwo ma na celu próbę wyjaśnienia, co się stało (na promie) - informowała w piątkowym (30 czerwca) komunikacie prokurator Stina Brindmark z prokuratury w Karlskronie, której słowa cytuje tvn24.pl.
Myśli samobójcze - gdzie szukać pomocy?
Jeśli masz objawy kryzysu emocjonalnego - nie czekaj. W Polsce dostępnych jest kilka zupełnie bezpłatnych, całodobowych infolinii, na których znajdziesz pomoc.
Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym, telefon: 800 702 222
Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży: 116 111
Pomoc dla osób w kryzysie – gdzie i jak jej szukać? https://dziendobry.tvn.pl/zdrowie/pomoc-dla-osob-w-kryzysie-gdzie-i-jak-jej-szukac-telefony-adresy-wskazowki-6143773
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Zobacz także:
- Niebezpieczna sytuacja przy basenie. "Moja 8-letnia córka uratowała 2-letnią"
- Uważaj na czarne punkty wodne. Ile wynosi mandat za kąpiel w niedozwolonym miejscu?
- Zmienia się lista leków refundowanych. Co trafiło na nowy wykaz?
Autor: Luiza Bebłot
Źródło: TVN24
Źródło zdjęcia głównego: ClaraNila/Getty Images