Sharon Stone na liście "100 Kobiet 2024" BBC. "Chciałabym to wiedzieć tak wiele razy"

Sharon Stone
Sharon Stone wyróżniona przez BBC
Źródło: Gilbert Flores Contributor/Getty Images
Aktorka Sharon Stone w rozmowie z BBC opowiedziała o udarze, który przeszła kilka lat temu. Wyznała, że lekarze dawali jej niewielkie szanse na powrót do zdrowia. Wspomnienie o chorobie wywołało u niej bardzo silne emocje. Aktorka nie mogła powstrzymać łez i popłakała się podczas wywiadu.

Dalsza część tekstu znajduje się poniżej.

DD_20241206_Newsy_1_REP_napisy
Newsy - napisy
Źródło: Dzień Dobry TVN

Wywiad został przeprowadzony w związku z listą "100 Kobiet 2024" przygotowanej przez BBC, na której aktorka się znalazła.

Sharon Stone opowiedziała o udarze

Podczas rozmowy z BBC artystka szczególnie emocjonalnie zareagowała na pytanie, jaką radę 66-letnia obecnie gwiazda dałaby młodszej sobie. Stone potrzebowała dłuższej chwili, aby powstrzymać łzy i udzielić odpowiedzi. - Powiedziałabym: dasz radę — stwierdziła. - Nie wiesz tego, ale uda ci się. Chciałabym to wiedzieć tak wiele razy — dodała po chwili.

Później aktorka opowiedziała o udarze. Wyznała, że wychodzenie z choroby było momentem, w którym chciałaby wiedzieć, że "da radę". - Kiedy leżałam na podłodze i nie mogłam wezwać karetki. Kiedy wróciłam do domu (ze szpitala — red.) i przeczytałam w magazynie "People", że przez 30 dni nie będzie wiadomo, czy przeżyję, czy umrę — wspominała trudny czas w 2001 roku, gdy przeszła udar krwotoczny. Stone zdradziła, że lekarze dawali jej zaledwie 1 proc. na przeżycie. Dodała, że musiała na nowo uczyć się podstawowych czynności, jak chodzenie i mówienie. Przyznała, że nie był to koniec jej problemów. Niedługo potem zaczęła mieć kłopoty finansowe, do tego czekała ją sądowa batalia z byłym mężem o prawo do wychowywania adoptowanego syna. - Minęło tyle czasu i jest OK.... to już koniec... wszyscy dotarli do brzegu — podkreśliła.

Sharon Stone o działalności charytatywnej

Sharon Stone sławę zdobyła dzięki roli w filmie "Nagi instynkt". Choć postrzegano ją gównie przez pryzmat wyglądu oraz nadano łatkę symbolu seksu, to zdołała przekuć tę popularność w coś dobrego. Zajęła się działalnością charytatywną, zbierała m.in. na badania nad HIV i AIDS. - Jestem naprawdę dumna z tego, że wykorzystałam ten wizerunek, który został wymyślony w tym filmie, że jestem naprawdę seksowna, i wykorzystałem go do walki z chorobą — powiedziała. To właśnie za te działania na rzecz ludzi walczących z HIV i AIDS, aktorka odebrała Nagrodę Pokoju. Ta przyznawana jest przez komisję złożoną z noblistów, a wręczana w trakcie Światowego Szczytu Laureatów Pokojowej Nagrody Nobla osobom ze świata kultury i rozrywki.

W wywiadzie dla BBC Stone stwierdziła, że o ile w przeszłości w filmach "kobiety odgrywały fantazje mężczyzn", którzy pisali scenariusze do filmów, a także je reżyserowali, montowali, dystrybuowali i produkowali, to "dochodzimy do momentu, w którym kobiety po prostu odgrywają rolę kobiet, zachowujących się realnie w danych okolicznościach". 

100 Kobiet 2024

BBC poinformowała, że na przygotowanej przez siebie liście "100 Kobiet 2024" znalazły się "inspirujące i wpływowe kobiety z całego świata". Co więcej, zestawienie ma zwrócić uwagę na wyzwania, jakie dobiegający końca rok im przyniósł.

Poza aktorką w zestawieniu znalazły się Sunita Williams, która w czerwcu rozpoczęła zaplanowaną na osiem dni misję kosmiczną. Ze względu na problemy techniczne zostanie tam co najmniej do lutego przyszłego roku. Na listę trafiła też Nadia Murad, Irakijka, która w 2018 roku otrzymała Pokojową Nagrodą Nobla za swoje wysiłki na rzecz zaprzestania używania przemocy seksualnej jako narzędzia wojny. BBC wyróżniała Gisèle Pelicot. Francuzka przez lata była odurzana przez męża i gwałcona przez wielu mężczyzn. Gisèle miała prawo zachowania anonimowości, ale zrezygnowała z niego, by pokazać, że to nie ona musi się wstydzić, a ci, którzy ją skrzywdzili. 

Więcej na ten temat można przeczytać na stronie tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości