udar

  April i Alex są małżeństwem od wielu lat. Po narodzinach pierwszego dziecka nie chcieli zwlekać z seksem, mimo że lekarz zalecił im wstrzemięźliwość przez 6 tygodni. Pośpiech i miłosne uniesienia mogły mieć tragiczny finał.

  Katarzyna Rolnik jest osobą niewidomą, a od niemal dwóch lat musi opiekować się mamą, która przeszła udar. Gdyby nie pomoc kilku osób, nie dałaby sobie sama rady. Dlaczego urzędnicy nie zapewnili niepełnosprawnym kobietom całodobowej pomocy? Sprawie przyjrzeli się reporterzy programu Uwaga! TVN.

  Lekarz radzi co zrobić, aby złagodzić dolegliwości.

  Emila Clarke w rozmowie z BBC One opisała dolegliwości towarzyszące tętniakom mózgu i swojej walce z nimi. Gwiazda opowiedziała o olbrzymim bólu i nudnościach. Zdradziła również, jak przebiegała rekonwalescencja.

  Jacek Rozenek po udarze, którego doznał trzy lata temu, przewartościował swoje życie. W rozmowie z Aleksandrą Głowińską z cozatydzien.tvn.pl opowiedział o tym dlaczego napisał książkę "Padnij, powstań" oraz czy chciałby się jeszcze zakochać.

  Jak rozpoznać objawy udaru?

  Hailey Bieber wydała zaskakujące oświadczenie. 25-latka poinformowała, że w ostatnich dniach borykała się z poważnym problemem ze zdrowiem. Podobne symptomy są najczęściej obserwowane u osób o wiele starszych od niej.

  Sharon Stone ma za sobą wyjątkowo trudny czas. Gdy odzyskała sprawność po udarze, problemy ze zdrowiem pojawiły się u jej matki, Dorothy Marie. W 2021 roku kobieta przeszła kolejny wylew. Najnowsza fotografia jest najlepszym dowodem, że wróciła do formy.

  O zdrowiu i planach aktora mówi jego syn Maciej.

  Krystyna Kofta kilkanaście lat temu zmagała się z rakiem piersi, co skłoniło ją do napisania książki i podjęcia aktywnej działalności w akcjach profilaktyki tej choroby. Niedawno przeszła udar, który także odbił swoje piętno na jej codzienności. W szczerym wywiadzie dla magazynu "Viva!" pisarka opowiedziała o trudnych doświadczeniach i o tym, co w życiu powinno być naprawdę ważne.

  91-letni Wiesław Gołas ma poważne problemy ze zdrowiem. Ceniony aktor przeszedł drugi wylew i trafił do szpitala. Jaki jest stan artysty?

  Kilka dni temu pisaliśmy o śmierci trenera gwiazd. Przyczyną zgonu 32-letenigo sportowca był udar mózgu. Jak to możliwe, tak młody mężczyzna doznał udaru? Co mogło być tego przyczyną? Na ten temat rozmawialiśmy z dr. Jakubem Kosmą Rokickim z Kliniki Kardiologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

  Nawyk przykrywania dziecięcego wózka tetrą należy do dość powszechnych. Tymczasem, zdaniem wielu lekarzy, jest on niebezpieczny dla zdrowia, a nawet życia malucha, ponieważ może wywołać u niego udar cieplny, zwany przez niektórych - pieluchowym. Dlaczego - mimo apeli specjalistów - rodzice nadal stosują takie praktyki?

  Zbyt długa praca znacznie zwiększa ryzyko śmierci z powodu udaru i chorób serca – poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia. Tylko w latach 2000-2016 takich liczba zgonów wzrosła aż o 42 procent. Tymczasem osób, które pracują za długo, jest coraz więcej. Jak się chronić przed negatywnymi skutkami przemęczenia i stresu? O tym mówił nam Jakub Kosma Rokicki, lekarz z Kliniki Kardiologii WUM.

  Mimo trzech udarów, kilku chorób i trudnościami z poruszaniem się, pani Jadwiga otrzymała decyzję o obniżeniu jej stopnia niepełnosprawności. O trudnej sytuacji pani Jadwigi opowiedzieli reporterzy programu UWAGA! TVN.

  Wciąż żywe jest przekonanie, że udar to choroba, która dotyka przede wszystkim osoby starsze. Tymczasem statystyki mówią co innego. Schorzenie coraz częściej diagnozowane jest u osób młodych, pozornie zdrowe osoby. Jedną z takich osób jest pani Krystyna.

  Jacek Rozenek nabiera sił po udarze mózgu, który przeszedł w maju 2019 r. Siła ducha i wola walki pozwalają mu na powolny, ale sukcesywny powrót do sprawności fizycznej i psychicznej. W Dzień Dobry TVN aktor, jego syn Adrian oraz przyjaciółka Adrianna Biedrzyńska opowiedzieli, jak wyglądał ten krytyczny czas. - Jego determinacja, siła i wiara skutkują takim, a nie innym efektem - podkreśliła Ewa Pasaman-Paciorek, dyrektor Centrum Opieki i Rehabilitacji w Gryficach.

  Wiesław Gołas jest jednym z najbardziej znanych i lubianych polskich aktorów. Któż z nas nie bawił się oglądając go w takich komediach jak "Dzięcioł", "Brunet wieczorową porą" i "Nie ma róży bez ognia" czy słuchając piosenki "W Polskę idziemy". Teraz 90-letni artysta zmaga się z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi.

  Marta Malak-Branicka dobę po porodzie doznała rozległego udaru krwotocznego. Okazało się, że od urodzenia żyła z tętniakiem w głowie. Kobietę udało się uratować, ale czekała ją długa, intensywna rehabilitacja. Do domu, męża i córeczek wróciła po dwóch latach. Teraz rodzina chce zasiąść wspólnie do wigilijnego stołu i poczuć atmosferę świąt.

  Ewa Halina Rich rozkochała w sobie widzów dzięki programowi "Żony Hollywood". Gwiazda, która kiedyś marzyła o blasku fleszy, dziś skupia się na bardziej przyziemnych czynnościach. W rozmowie z Barbarą Pasek dla Dzień Dobry TVN, Ewa Halina Rich opowiedziała o chorobie męża i wychowywaniu córek.

  Półtora roku temu Michał Figurski przeszedł udar wywołany cukrzycą. Jak to wydarzenie zmieniło jego życie i priorytety? Jak się czuje? Dziennikarza gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

  Zbigniew Wodecki przebywa w szpitalu po przebytym udarze. Czy stan zdrowia artysty jest ciężki? Czy rodzina Pana Zbyszka wydała już oświadczenie? Zapytaliśmy o to dziennikarkę Dzień Dobry TVN Barbarę Pasek.

  Wczoraj pojawiła się informacja, że Zbigniew Wodecki dostał udaru. Niestety wiadomość okazała się prawdziwa. Czy znane są szczegóły dotyczące stanu artysty? Zapytaliśmy o to dziennikarkę Dzień Dobry TVN Agnieszkę Jastrzębską. Panu Zbigniewowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.