udar

  udar

  Krystyna Kofta kilkanaście lat temu zmagała się z rakiem piersi, co skłoniło ją do napisania książki i podjęcia aktywnej działalności w akcjach profilaktyki tej choroby. Niedawno przeszła udar, który także odbił swoje piętno na jej codzienności. W szczerym wywiadzie dla magazynu "Viva!" pisarka opowiedziała o trudnych doświadczeniach i o tym, co w życiu powinno być naprawdę ważne.

  Zbyt długa praca znacznie zwiększa ryzyko śmierci z powodu udaru i chorób serca – poinformowała Światowa Organizacja Zdrowia. Tylko w latach 2000-2016 takich liczba zgonów wzrosła aż o 42 procent. Tymczasem osób, które pracują za długo, jest coraz więcej. Jak się chronić przed negatywnymi skutkami przemęczenia i stresu? O tym mówił nam Jakub Kosma Rokicki, lekarz z Kliniki Kardiologii WUM.

  Jacek Rozenek nabiera sił po udarze mózgu, który przeszedł w maju 2019 r. Siła ducha i wola walki pozwalają mu na powolny, ale sukcesywny powrót do sprawności fizycznej i psychicznej. W Dzień Dobry TVN aktor, jego syn Adrian oraz przyjaciółka Adrianna Biedrzyńska opowiedzieli, jak wyglądał ten krytyczny czas. - Jego determinacja, siła i wiara skutkują takim, a nie innym efektem - podkreśliła Ewa Pasaman-Paciorek, dyrektor Centrum Opieki i Rehabilitacji w Gryficach.

  Wiesław Gołas jest jednym z najbardziej znanych i lubianych polskich aktorów. Któż z nas nie bawił się oglądając go w takich komediach jak "Dzięcioł", "Brunet wieczorową porą" i "Nie ma róży bez ognia" czy słuchając piosenki "W Polskę idziemy". Teraz 90-letni artysta zmaga się z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi.

  Marta Malak-Branicka dobę po porodzie doznała rozległego udaru krwotocznego. Okazało się, że od urodzenia żyła z tętniakiem w głowie. Kobietę udało się uratować, ale czekała ją długa, intensywna rehabilitacja. Do domu, męża i córeczek wróciła po dwóch latach. Teraz rodzina chce zasiąść wspólnie do wigilijnego stołu i poczuć atmosferę świąt.

  Wczoraj pojawiła się informacja, że Zbigniew Wodecki dostał udaru. Niestety wiadomość okazała się prawdziwa. Czy znane są szczegóły dotyczące stanu artysty? Zapytaliśmy o to dziennikarkę Dzień Dobry TVN Agnieszkę Jastrzębską. Panu Zbigniewowi życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.