Salmonella i E.coli w mięsnym przysmaku Polaków. GIS wydał ostrzeżenie

tatar wołowy
Salmonella i E.coli w mięsnym przysmaku Polaków. GIS wydał ostrzeżenie
Źródło: Vittoria Lombardi/Getty Images
Surowe mięso wołowe podane w postaci tatara z różnymi dodatkami i świeżym pieczywem to chętnie zjadane przez Polaków danie. Jednak, jak ostrzega Główny Inspektorat Sanitarny, w partii produktu, który można zakupić w supermarketach, wykryto niebezpieczne bakterie. Jakie mogą wystąpić skutki po spożyciu?

GIS na swojej stronie internetowej informuje o wycofywanych ze sklepów partiach artykułów spożywczych, które mogą zagrażać zdrowiu konsumentów.

Na co zwrócić uwagę na targowisku?
Na co zwrócić uwagę, kupując na targowisku?
Źródło: Dzień Dobry TVN

Bakterie w tatarze wołowym

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ważne ostrzeżenie. W wyniku działań podjętych przez Państwową Inspekcję Sanitarną wykryto bakterie Salmonella i Escherichia coli (STEC) w badanych próbkach produktu mięsnego. Mowa o: Tatarze wołowym 200 g, numer partii: 1801207. Termin przydatności do spożycia: 12.07.2024 rok. Producent: Zakłady Mięsne Łuków S.A. ul. Przemysłowa 15, 21-400 Łuków, weterynaryjny numer identyfikacyjny PL 06110266 WE.

Producent po otrzymaniu informacji o niezgodności produktu niezwłocznie uruchomił procedurę wycofania kwestionowanej partii z obrotu. Organy urzędowej kontroli żywności nadzorują ten proces.

GIS ostrzega przed tatarem

Jak przekazał GIS, spożycie produktu zanieczyszczonego pałeczkami Salmonella i Escherichia coli (STEC) wiąże się z ryzykiem zatrucia pokarmowego. W przypadku wystąpienia niepokojących objawów, należy skontaktować się z lekarzem. Konsumentom nie zaleca się jedzenia towaru z partii objętej komunikatem.

Jak czytamy na stronie pacjent.gov.pl, najczęstsze objawy zatrucia pokarmowego to:

  • silny ból brzucha,
  • biegunka,
  • wzdęcia,
  • wymioty,
  • gorączka,
  • dreszcze,
  • poczucie osłabienia organizmu.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości