Roman Polański i Jerzy Skolimowski pracują nad nowym filmem. Powtórzą sukces "Noża w wodzie"?

Roman Polański
Cover Video/x-news
W 1963 roku film "Nóż w wodzie" był nominowany do Oscara w kategorii Najlepszy film nieanglojęzyczny. Współautorem scenariusza był wtedy Jerzy Skolimowski, a reżyserem - Roman Polański. Teraz artyści ponownie łączą siły. Czy ich nowy film odniesie podobny sukces?

Nowy film Romana Polańskiego

"The Palace" to tytuł filmu, którego reżyserią zajął się Roman Polański. Akcja rozgrywać się będzie w Szwajcarii, a zdjęcia rozpoczną się jesienią 2021 roku.

Produkcja zapowiadana przez włoską firmę producencką RAI Cinema, opowiada o ostatnim dniu roku 1999, który jest "epilogiem całego tysiąclecia". Fabuła koncentruje się na gościach i pracownikach jednego z wielkich hoteli położonych w szwajcarskich Alpach. Scenariusz "The Palace" napisał Jerzy Skolimowski.

Roman Polski i Jerzy Skolimowski – współpraca

"Nóż w wodzie" był pełnometrażowym debiutem Romana Polańskiego. Razem z reżyserem scenariusz napisał nie tylko Jerzy Skolimowski, ale także Jakub Goldberg. Na początku lat 90. XX w. szerokim echem odbił się konflikt między Skolimowskim a producentem filmów Romana Polańskiego. Między panami relacje jednak nie zmieniły się.

Ostatni film Romana Polańskiego to "Oficer i szpieg", za którego w 2019 roku Polak otrzymał Srebrnego Lwa na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji oraz - rok później - Cezary za najlepszą reżyserię i najlepszy scenariusz adaptowany.

Zobacz także: Roman Polański z Cezarami za film "Oficer i szpieg". Reżyser nie pojawił się na ceremonii

Cover Video/x-news

Zobacz także:

Autor: Kamila Glińska

podziel się:

Pozostałe wiadomości