Jerzy Skolimowski

  Jerzy Skolimowski

  Co inspiruje mistrza do pracy? Z Jerzym Skolimowskim, wybitnym polskim reżyserem i scenarzystą, spotkała się Kinga Burzyńska. Jakie to uczucie dostać Złotego Lwa za całokształt twórczości na Festiwalu Filmowym w Wenecji i znaleźć się w jednym szeregu z takimi tuzami światowego kina jak Fellini, Kubrick czy Orson Welles?

  Jerzy Skolimowski to jeden z najwybitniejszych polskich reżyserów i scenarzystów. Właśnie wrócił z Festiwalu w Wenecji, podczas którego otrzymał Złotego Lwa za całokształt twórczości. Dziennikarce Dzień Dobry TVN Kindze Burzyńskiej pokazał, gdzie mieszka i pracuje. Całą rozmowę zobaczycie w najbliższą sobotę w Dzień Dobry TVN.

  W Wenecji trwa 73. Międzynarodowy Festiwal Filmowy. Które produkcje mają największe szanse na nagrody? Czy to prawda, że filmy, o których się mówi w Wenecji mają szansę na Oscara? Dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska powiedziała również, jak został przyjęty przez wenecką publiczność polski reżyser Jerzy Skolimowski podczas odbierania Złotego Lwa za całokształt twórczości.

  Podczas 72. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji premierę miał najnowszy film Jerzego Skolimowskiego "11 minut". To thriller oparty na doświadczeniach życiowych reżysera, realizowany w czasie rzeczywistym i mocno trzymający w napięciu. Czy Polak kolejny raz osiągnie sukces poza granicami kraju? Zapytaliśmy o to dziennikarkę Dzień Dobry TVN Annę Wendzikowską. W polskich kinach premiera filmu "11 minut" już 26 października tego roku.

  Dziennikarce Dzień Dobry TVN Annie Wendzikowskiej Scarlett Johansson opowiedziała, jak współpracowało jej się z Jerzym Skolimowskim, a Jeremy Renner opowiedział o tym, jaką partnerką filmową jest Scarlett.