16-latka wywołała fałszywy alarm bombowy. Dzięki temu chciała zostać milionerką

Policja poszukuje 27-letniej kobiety i jej dziecka
Źródło: Dzień Dobry TVN
WHO alarmuje: coraz więcej palaczy wśród dzieci
WHO alarmuje: coraz więcej palaczy wśród dzieci
Tajemnica mózgów nastolatków
Tajemnica mózgów nastolatków
Izolacja nastolatków
Izolacja nastolatków
Gest "pomóż mi" uratował porwaną nastolatkę
Gest "pomóż mi" uratował porwaną nastolatkę
Dramatyczne losy nastolatek
Dramatyczne losy nastolatek
Jak się dogadać z nastolatkiem?
Jak się dogadać z nastolatkiem?
Jak konstruktywnie kłócić się z nastolatkiem?
Jak konstruktywnie kłócić się z nastolatkiem?
W hotelu na Pomorzu doszło do fałszywego alarmu bombowego. Jak się później okazało, za wszystko odpowiedzialna była 16-latka. - W mediach społecznościowych prowadziła z całego zdarzenia transmisję na żywo - przekazali funkcjonariusze.

Alarm bombowy w hotelu

W ostatni weekend (16-17.12.2023) obsługa hotelu w Krynicy Morskiej otrzymała alarmujący telefon z informacją, że pod hotelem znajduje się bomba, która zaraz wybuchnie.

- W trakcie dalszej rozmowy nieznana kobieta przekonywała personel, że to nie są żarty. Obsługa hotelu o zdarzeniu poinformowała policjantów. Oficer dyżurny na miejsce od razu skierował funkcjonariuszy - powiedziała oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Nowym Dworze Gdańskim Karolina Figiel.

Na skutek niepokojącego telefonu z hotelu ewakuowano około 50 osób, w tym kilkumiesięczne dzieci, a policja przez trzy godziny zabezpieczała hotel.

Po przeprowadzonych przez funkcjonariuszy działaniach, okazało się, że telefon z informacją o bombie był fałszywym alarmem.

16-latka chciała zostać milionerką

W poniedziałek (18.12.2023) policjantom udało się ustalić, że za fałszywy alarm bombowy odpowiadała 16-latka, która mieszka w Bydgoszczy ze swoją babcią.

- Okazało się, że w trakcie wykonywania połączenia o fałszywym alarmie, nastolatka w mediach społecznościowych prowadziła z całego zdarzenia transmisję na żywo i dobrze się przy tym bawiła - przekazała Karolina Figiel.

- Policjantom tłumaczyła, że dzięki temu chciała zostać milionerką. Policjanci zabezpieczyli telefon nastolatki, z którego dzwoniła. Nieletnia odpowiadać będzie za wywołanie fałszywego alarmu, a jej sprawą zajmie się sąd rodzinny i nieletnich - dodała funkcjonariuszka.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor: Anna Gondecka

Źródło: Eska.pl

Źródło zdjęcia głównego: MonikaGruszewicz/Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości