alarm

  alarm

  Burze z gradem i intensywne opady deszczu - oto czego możemy się spodziewać w niedzielę, 29 sierpnia 2021 r. Synoptycy IMGW wydali ostrzeżenia meteorologiczne dla niektórych województw. Sprawdź, gdzie obowiązują alarmy pierwszego stopnia.

  Sobota będzie kolejnym dniem z wysokimi temperaturami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed upałem pierwszego i drugiego stopnia dla południowo-wschodniej części kraju.

  Sąd zdecyduje o losie 14-latka, który zadzwonił do mieszkanki Żukowa z informacją, że podłożył w jej domu ładunek wybuchowy. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce stwierdzili, że alarm był fałszywy. Czy młodzieńczy wybryk zaważy na przyszłości chłopca? Co grozi za takie żarty?

  Numer 112 jest pierwszym kontaktem dla ludzi, którzy dzwonią często z rozpaczliwą prośbą o pomoc. Niestety, jak pokazują statystki, aż połowa telefonów pod numer alarmowy jest bezzasadna. Ludzie dzwonią, bo np. nie mogą znaleźć numeru do pizzerii. Dlaczego tak się dzieje? Czy za blokowanie alarmowego numeru 112 grożą nam jakieś kary? Gościem Dzień Dobry TVN był adwokat dr Łukasz Chojniak.

  Co trzeci pożar wybucha w domu! Dlaczego płonącej patelni z tłuszczem NIE MOŻNA gasić wodą? O tym jak radzić sobie w przypadku typowych, domowych wypadków z ogniem rozmawialiśmy ze strażakiem Kevinem Astonem i ratowniczka medyczną Ane Piżl. Jak postępować z osobami poszkodowanymi w pożarze i jak zabezpieczyć mieszkanie przed tego typu zagrożeniem? Zobaczcie!