Podsumowanie finału Super Bowl 2022. "Mamy kolejny rekord"

Za nami Super Bowl 2022, czyli finałowy mecz o mistrzostwo w futbolu amerykańskim. Los Angeles Rams pokonali Cincinnati Bengals 23:20. Eminem ukląkł na scenie, a najdroższy spot kosztował 7 mln dolarów. Co jeszcze się wydarzyło? Oto relacja prosto ze Stanów Zjednoczonych Jana Pachlowskiego, reportera TVN24.

Super Bowl 2022

Super Bowl w USA traktowane jest jak święto. - Przede wszystkim dlatego, że wzbudza tak duże zainteresowanie. Nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. W samych Stanach Zjednoczonych gromadzi przed telewizorami ok. 100 mln ludzi, a to jest 1/3 społeczeństwa. To pokazuje, jak duża jest to impreza - relacjonował Jan Pachlowski.

Super Bowl - jak można się domyślić - jest wysokobudżetowym wydarzeniem. - Mamy kolejny rekord. 7 mln dolarów - tyle kosztowały najdroższe spoty telewizyjne 30-sekundowe podczas tej transmisji. Bilety zaraz przed spotkaniem rozpoczynały się od 3 tys. dolarów, a kończyły na 15 tys. Mówimy tutaj o zwykłych kibicach, bo te vipowskie bilety były znacznie droższe. Proszę sobie wyobrazić, że najlepsze miejsca parkingowe na stadionie kosztowały 6 tys. dolarów, ale Amerykanie tak kochają futbol i Super Bowl, że są w stanie takie pieniądze zapłacić - tłumaczył reporter.

Eminem okazał wsparcie Kaepernickowi

Nieodłącznym elementem widowiska jest muzyczny występ. - To jednorazowo największa sportowo-artystyczno-biznesowa impreza na świecie połączona z muzyką. Ten wyjątkowy koncert w przerwie meczu, czyli Halftime Show. Jak mówimy o pieniądzach, w przypadku Super Bowl muzycy grają za darmo. W tym roku to była "waga ciężka muzyki hip-hop" - napisał New York Post - przekazał Jan Pachlowski.

Na scenie wystąpili Eminem, Dr. Dre, Snoop Dogg, Mary J. Blige, Kendrick Lamar, a także niezapowiedziany 50 Cent. W mediach na całym świecie szeroko komentowany był gest pierwszego z artystów. Raper uklęknął bowiem podczas wykonywania jednego ze swoich największych hitów - "Lose Yourself".

- To jest odbierane jako manifest i nawiązanie do tego, co kilka lat temu rozpoczął były już futbolista Colin Kaepernick, który chciał pokazać nierówności społeczne w Stanach Zjednoczonych i brutalność policji. Podczas spotkań NFL (sportowiec - przyp. red.) zaczął klękać podczas amerykańskiego hymnu - wyjaśnił reporter.

A jak Amerykanie obchodzą walentynki? Posłuchaj całej rozmowy z Janem Pachlowskim w materiale wideo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz też:

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy! 
Materiał promocyjny

Jak nosić pierścionki? Podpowiadamy!