Futbol amerykański po polsku. "To bardzo mocno drużynowy sport, gdzie czuje się ducha brata z boiska"

Autor:
Adam
Barabasz
Trenujemy przed Super Bowl
Trenujemy przed Super Bowl Dzień Dobry TVN
wideo 2/15

Panthers Wrocław to jedna z najbardziej utytułowanych drużyn futbolu amerykańskiego w Europie. Tuż przed finałem Super Bowl Kinga Burzyńska postanowiła spróbować swoich sił na treningu dolnośląskiej drużyny. Sprawdźcie, jak sobie poradziła.

Amerykański futbol we Wrocławiu

Klub powstał w 2013 roku. Dziś Panthers Wrocław to najlepsza drużyna w Polsce i jedna z czołowych w Europie. Zawodnicy, choć za grę nie otrzymują wynagrodzenia, do swoich zadań podchodzą niezwykle profesjonalnie.

- To jest nasze hobby i pasja, którą realizujemy od serca - mówi Robert Rosołek. - Robię to od 2007 roku. Zafascynowało mnie to, że jest w tym więcej takiej sportowej agresji i rywalizacji. To bardzo mocno drużynowy sport, gdzie czuje się ducha brata z boiska, wspieramy się na nim oraz w życiu prywatnym (...) Z niektórymi znamy się już 15 lat - dodał.

Atmosfera drużyny jest również niezwykle ważna dla Rafała Rogaczewskiego.

- Nie ukrywam, że gdybym jeszcze raz zaczynał i wybrałbym sport indywidualny, to nie trzymałbym się tego tak długo - stwierdza. - Więc to naprawdę ludzie i motywacja.

Treningi futbolu amerykańskiego

Zawodnicy Panthers Wrocław trenują niemalże codziennie, a swoją sportową pasję starają się pogodzić z życiem rodzinnym i zawodowym.

- Jest to ciężkie, ale dajemy z sobie wszystko - zdradza Robert Rosołek. - Sukcesy mamy, więc to jest chyba dobra droga - zaznacza.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia - w ubiegłym roku pantery zatrzymały się na półfinałach europejskiej ligi. Teraz marzy im się zwycięstwo.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz także:

Autor:Adam Barabasz

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości