Śmiertelny pożar w Trzcińcu. Zginął aktor teatralny i filmowy Piotr Wysocki

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
tvn24.pl
Uwaga! TVN: Śmierć prof. Zembali
Uwaga! TVN: Śmierć prof. Zembali
wideo 2/4

Nie żyje Piotr Wysocki, który przez wiele lat był związany z Teatrem Osterwy w Lublinie. Aktor - znany między innymi z "Kariery Nikodema Dyzmy" czy "Czterech pancernych i psa" - zginął w pożarze domu w Trzcińcu. Miał 87 lat.

Trzciniec: Śmiertelny pożar

Do śmiertelnego pożaru w jednym z domów doszło w niedzielę rano w miejscowości Trzciniec (Lubelskie). Jak podaje tvn24.pl, kiedy strażakom udało się wejść do środka, w jednym z pomieszczeń odnaleźli zwęglone ciało mężczyzny.

- Przypuszczamy, że zmarłym może być 87-letni mieszkaniec tego domu. Z ustaleń policjantów wynika, że mieszkał sam i miał trudności z poruszaniem się. Obecnie pod nadzorem prokuratora trwają czynności mające na celu wyjaśnienie okoliczności tego zdarzenia oraz potwierdzenie tożsamości zmarłego - przekazała Edyta Żur, rzeczniczka policji w Opolu Lubelskim.

Nie żyje Piotr Wysocki

Według "Tygodnika Lokalnego. Wspólnota Opolska" w domu, który spłonął od kilkunastu lat zamieszkiwał aktor filmowy i teatralny Piotr Wysocki. Informację o śmierci artysty potwierdziła m.in. lubelska Brama Grodzka -Teatr NN.

Zmarł Piotr Wysocki - aktor filmowy, telewizyjny i teatralny. W latach 1969-2001 pracował w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Lublinie. Grał również w rolach filmowych

Jak dodali przedstawiciele instytucji, Piotr Wysocki był wyróżniony: odznaką "Zasłużony Działacz Kultury", honorową odznaką za zasługi dla Lublina, Srebrnym Krzyżem Zasługi, Medalem Osterwy z okazji obchodów 109. rocznicy otwarcia gmachu Teatru im. Osterwy w Lublinie, Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Nagrodzony Nagrodą Honorową Oddziału Lubelskiego ZASP, Honorową Nagrodą Artystyczną Wojewody Lubelskiego, Nagrodą Kulturalną Województwa Lubelskiego.

Piotr Wysocki - życiorys

Piotr Wysocki ukończył Wydział Aktorski PWST w Krakowie. Na dużym ekranie zadebiutował w 1965 roku w "Popiołach" Andrzeja Wajdy w roli księcia Jana Gintułta. Zagrał także w takich produkcjach jak:  "Czterej Pancerni i Pies" "Kariera Nikodema Dyzmy", "Chopin. Pragnienie Miłości".

Więcej informacji na stronie TVN24.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: fhm/Getty Images

Pozostałe wiadomości