Nie żyje Dominik Kuta. Muzyk Czerwonych Gitar miał 70 lat

Autor:
Dominika
Czerniszewska
Źródło:
Gazeta.pl
Nowy singiel zespołu Czerwone Gitary
Nowy singiel zespołu Czerwone Gitary Dzień Dobry TVN
wideo 2/4

Dominik Kuta - gitarzysta zespołu Czerwone Gitary - nie żyje. Informację o śmierci artysty przekazał za pośrednictwem Twittera muzyk Zbigniew Hołdys. - Do ostatnich dni prawy, bezkompromisowy człowiek... - napisał.

Nie żyje Dominik Kuta

Ceniony multiinstrumentalista zmarł w wieku 70 lat.

Dominik Kuta sobie poszedł... Grywaliśmy razem na Starówce, on na gitarze, flecie, harmonijce, w końcu wylądował w Czerwonych Gitarach... Bardzo zdolny muzyk, do ostatnich dni prawy, bezkompromisowy człowiek...

Dominik Kuta był gitarzystą Czerwonych Gitar

Dominik Kuta urodził się 5 października 1952 w Warszawie. W połowie lat 60. debiutował w amatorskich zespołach bluesowych. Z zespołem Czerwone Gitary związał się w styczniu 1970 roku, gdzie był gitarzystą, lecz i pełnił funkcję wokalisty, flecisty, a także pianisty. Wówczas występował pod pseudonimem Dominik Konrad. Jego przygoda z grupą trwała zaledwie 12 miesięcy.

Multiinstrumentalista nigdy nie porzucił muzyki. Brał udział w licznych projektach oraz zajmował się karierą solową.

Dominik Kuta był mężem Laury Łącz

Dominik Kuta w 1972 roku wziął ślub z aktorką Laurą Łącz, która miała wówczas zaledwie 18 lat i była na pierwszym roku studiów. Relację z uroczystości pokazano w Dzienniku Telewizyjnym. Ich małżeństwo przetrwało 7 lat.

Artysta był bratem aktorki Magdaleny Kuty.

Zobacz też:

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Autor:Dominika Czerniszewska

Źródło: Gazeta.pl

Pozostałe wiadomości