Newsy

Pech Natalii Maliszewskiej. Polka nie wystąpi w półfinale. "Chce mi się beczeć"

Newsy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Źródło:
Eurosport.tvn.pl, Rmf24

Natalia Maliszewska przewróciła się na ostatnim okrążeniu biegu ćwierćfinałowego na 1000 metrów w short-tracku. Tym sposobem Polka utraciła szansę na awans.

Upadek Natalii Maliszewskiej

Igrzyska Olimpijskie w Pekinie nie zaczęły się pomyślnie dla Natalii Maliszewskiej. Jej ulubione zawody na 500 metrów były początkiem dramatu. Polka została wykluczona z udziału w rywalizacji z powodu uzyskania pozytywnego testu na COVID-19. W niedzielę mogła wrócić na tor i przygotować się do biegu na 1000 metrów.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

Maliszewska reprezentowała nasz kraj w biegu ćwierćfinałowym na 1000 metrów w short-tracku. Niestety i tym razem miała pecha. Początek rywalizacji rozpoczęła spokojnie, kilka okrążeń jechała na ostatnim miejscu. Mimo to cały czas trzymała się blisko swoich rywalek i objęła czwartą pozycję. Na przedostatnim okrążeniu zdecydowała się na atak od wewnętrznej strony - to właśnie w tym momencie poślizgnęła się i upadła.

Ćwierćfinałowy bieg na 1000 metrów

Natalia Maliszewska nie kryje swojego rozczarowania. - Jest mi bardzo przykro. Śmiałam się, że umyłam włosy, zrobiłam rzęsy, założyłam bluzę, żeby być w finale. Nie wyszło. Następna szansa za cztery lata – przyznała Polka w wywiadzie dla TVN24. - Czuję wstyd, że nie mogę tego zrobić tak, jak bym chciała to zrobić. Chce mi się beczeć - dodała.

Rywalizację z udziałem Polki zwyciężyła Koreanka Yubin Lee, a do półfinału awansowały dwie najszybsze zawodniczki z każdego biegu. Jednak to nie koniec szans na sukces dla Natalii Maliszewskiej. Polkę czekają jeszcze starty w finale B sztafety oraz indywidualnie na 1500 m.

Terminarz, starty Polaków, wyniki - czyli wszystko o Zimowych Igrzyskach Olimpijskich 2022 w Pekinie znajdziesz na stronie eurosport.tvn24.pl.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor: Aleksandra Matczuk

Źródło: Eurosport.tvn.pl, Rmf24

Źródło zdjęcia głównego: Dzień dobry TVN

Pozostałe wiadomości