Newsy

Dawid Kubacki z olimpijskim medalem w Pekinie! "To jest to, co cieszy serce"

Newsy

Autor:
Berenika
Olesińska
Źródło:
tvn24.pl
Dawid Kubacki

Dawid Kubacki zdobył pierwszy medal dla Polski na XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Nasz skoczek narciarski uplasował się w konkursie na trzecim miejscu. Kto wygrał?

Dawid Kubacki brązowym medalistą IO w Pekinie

Dawid Kubacki zaliczył swój najlepszy występ w sezonie. Skok na odległość 103 metrów zagwarantował mu miejsce na podium podczas XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. Polak zdobył brązowy medal. Srebro trafiło do Austriaka Manuela Fettnera, a złoto do Japończyka Ryoyu Kobayashiego. Szóste miejsce w konkursie zajął Kamil Stoch. Inni przedstawiciele polskiej reprezentacji nie zagościli w pierwszej dziesiątce.

Miejsca Polaków w konkursie na skoczni normalnej w Pekinie:

  • 3. Dawid Kubacki 265,9 pkt;
  • 6. Kamil Stoch 260,9;
  • 22. Piotr Żyła 245,5;
  • 27. Stefan Hula 237,8.

Sport to zdrowie

Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportu
Korfball – koedukacyjna dyscyplina sportuDzień Dobry TVN
wideo 2/14

- Nie wiedziałem, czy w ogóle tu pojadę. To, co się działo w tym sezonie, jak pracowałem i nie szło, to naprawdę niesamowite. Oddałem dziś dwa najlepsze skoki w sezonie i wyjadę z medalem. Nigdy nie wątpiłem, że to w końcu ruszy. Do ostatniej chwili nie wierzyłem w ten medal. Kiedy miał skakać Kamil, to myślałem, że sobie poradzi i będzie miał medal. Chwilę poczekałem i opłaciło się. Indywidualny medal na igrzyskach to jest to, co cieszy serce - powiedział Kubacki.

Pekin 2022 - skoki narciarskie

Sezon 2021/22 w wykonaniu naszych skoczków to w zasadzie niekończące się pasmo niepowodzeń. Podopieczni Michala Doleżala od początku nie rozpieszczali polskich kibiców, a problemy tylko się mnożyły. Dawid Kubacki czy Piotr Żyła zakazili się koronawirusem, a Kamil Stoch doznał kontuzji. W mniejszym czy większym stopniu ich start w Pekinie stanął pod znakiem zapytania, o walce o medale nie wspominając.

W Pekinie orły Doleżala w samą porę rozwinęły jednak skrzydła. Na skoczni normalnej, na której został rozdany pierwszy komplet medali, Polacy spisywali się nieźle od pierwszego do ostatniego treningu. W serii próbnej przed konkursem na czoło biało-czerwonych faworytów wysunął się Żyła, który wywalczył trzecie miejsce.

Niedzielne zawody otworzył Stefan Hula. Biało-czerwoną pałeczkę Hula przekazał Kubackiemu, który uzyskał 104 metry w pierwszej serii. Eksplodował z radości i on, i komentator Eurosportu, i zapewne wszyscy przed telewizorami. Do drugiej serii skoków awansował komplet Polaków.

- Tyle miesięcy nas denerwowali, nie skacząc nic, po to, żeby na igrzyskach olimpijskich pokazać, że mogą, że potrafią! - odetchnął z ulgą komentujący konkurs w Eurosporcie Marek Rudziński.

Pekin 2022 - gdzie oglądać

Transmisję z XXIV Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie można oglądać na platformie Player.pl, a więcej sportowych newsów znajdziecie na tvn24.pl.

Na player.pl można zobaczyć film o naszym medaliście "Dawid Kubacki: droga do Pekinu".

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Berenika Olesińska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości