Papież Franciszek po wyjściu ze szpitala: "Wciąż żyję"

Autor:
Zofia
Wierzcholska
Źródło:
tvn24.pl
Dlaczego papież nie mówi wprost, kto jest winny wojny
Dlaczego papież nie mówi wprost, kto jest winny wojnyDzień Dobry TVN
wideo 2/6

Papież Franciszek został wypisany ze szpitala i wraca do Watykanu. Po trzech dniach hospitalizacji głowa Kościoła katolickiego czuje się już lepiej. Pod bramami kliniki powitały go tłumy zatroskanych wiernych. Jak czuje się papież Franciszek?

Papież wraca do Watykanu

Papież Franciszek 1 kwietnia 2023 opuścił rzymski szpital Gemelli. Jak podało TVN24 lekarze po przeanalizowaniu przeprowadzonych badań, uznali, iż stan kapłana jest na tyle dobry, że 87-latek może wrócić do Watykanu. Przy bramie kliniki czuwały tłumy wiernych, których papież serdecznie powitał, a nawet - rozmawiał z dziennikarzami.

- Jestem poruszony ilością otrzymanych wiadomości, które napłynęły do mnie w ostatnich godzinach. Pozwólcie, że okażę swoją wdzięczność za waszą bliskość oraz modlitwy - brzmiał wpis na Twitterze papieża.

Papież Franciszek weźmie udział w Triduum Paschalnym

Przypomnijmy, że papież Franciszek trafił do szpitala w środę z powodu zapalenia oskrzeli. Stan zdrowia seniora był na tyle poważny, że obchody Triduum Paschalnego z jego udziałem stanęły pod znakiem zapytania. Dziś papież w rozmowie z mediami potwierdził swój udział w Niedzieli Palmowej na placu Świętego Piotra. Zapytany o swoją kondycję stwierdził krótko:

- Wciąż żyję.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Zofia Wierzcholska

Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: Mondadori Portfolio / Contributor/Getty Images

Pozostałe wiadomości