papież

  papież

  Papież Franciszek - jego poglądy oraz rozumienie świata potrafią zaskakiwać. Nauki, które głosi bardzo często odbiegają od tych, które możemy usłyszeć w kościele. Jakim człowiekiem jest prywatnie papież Franciszek? Czy łatwo się z nim współpracuje, co myśli o zmianach, które dzieją się na naszych oczach? O tym wszystkim Marcin Sawicki rozmawiał z Austenem Ivereighem, dziennikarzem, który jest współautorem najnowszej książki papieża Franciszka.

  Papież Franciszek w marcu dołączył do grona użytkowników Instagrama. Ta aktywność, bardzo spodobała się wiernym, ponieważ dzięki temu mogą na bieżąco obserwować jego działania. Ostatnio media obiegła informacja, że Ojciec Święty miał polubić kontrowersyjne zdjęcie 27-latki. Modelka opublikowała fotografie, które mają udowodnić ten fakt.

  Sny były i nadal są dziedziną, która od zawsze fascynowała ludzkość. Już w starożytności przypisywano im szczególne znaczenie, doszukując się w nich ukrytych symboli. Niestety wciąż nie wiadomo, dlaczego niektóre osoby śnią codziennie, a inne sporadycznie lub wcale.

  Nie żyje ks. Georg Ratzinger, brat Benedykta XVI - podał oficjalny portal Stolicy Apostolskiej Vatican News. Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki złożył wyrazy współczucia emerytowanemu papieżowi, rodzinie i bliskim zmarłego oraz Kościołowi w Niemczech. Georg Ratzinger zmarł w wieku 96 lat w Ratyzbonie.

  O pracy nad stworzeniem wiernej repliki samochodu, którym jeździł biskup Karol Wojtyła, Marcinowi Sawickiemu opowiedział Adam Klimek - prowadzący program "Samochód marzeń: kup i zrób". Ile godzin pracy pochłonęła renowacja auta i co sprawiło najwięcej problemów? Gdzie będzie można zobaczyć auto, czy zostanie ono dopuszczone do ruchu?

  Piotr Kraśko: "Żadnego człowieka w historii świata nie widziało z bliska tak wielu ludzi". Jak wyglądały kulisy wyboru Karola Wojtyły na papieża? Co wiemy, a czego możemy się jedynie domyślać? Jak z perspektywy minionych 40 lat możemy ocenić pontyfikat Jana Pawła II?

  Seniorzy z Przemyśla walczą o przystanek, bo ten do którego muszą obecnie dojść jest za daleko. Niestety władze miasta nie spełnią ich oczekiwań. Dlaczego? Starsi ludzie nie wykluczają zwrócenia się z prośbą o pomoc do samego ojca świętego, który znany jest z tego, że nigdy nie odmawia potrzebującym. Czy zdradzili, co będzie zawierał list do Papieża Franciszka?

  Dla wielu wiernych Papież Franciszek to papież reformator Kościoła Katolickiego. Jego sposób postępowania nie podoba się jednak niektórym duchownym i intelektualistom, którzy nazwali go heretykiem. Co im się nie podoba? O tym w Dzień Dobry TVN mówił ks. Grzegorz Kurp.

  Dlaczego ta organizacja jawi nam się jako coś wyjątkowo tajemniczego i jakie warunki trzeba spełnić, żeby dostać się do szkoły Opus Dei? Opowiedzieli w Dzień Dobry TVN: Paweł Zuchniewicz ze Stowarzyszenia „Sternik”: "Po pierwsze trzeba chcieć, (...) i trzeba też chcieć współpracować" i dr Jacek Wasilewski, kulturoznawca.

  Wczoraj wieczorem, w Brzegach, zakończyło się czuwanie z Papieżem Franciszkiem. Jakie było przesłanie papieża do młodych? I co ono oznacza? Gośćmi Katarzyny Olubińskiej byli: Monika Rybczyńska i Michał Cieśla, brat zmarłego Maćka. Papież podczas pierwszego dnia pielgrzymki przypomniał smutną historię zmarłego na nowotwór wolontariusza Światowych Dni Młodzieży. Czy dla rodziny Maćka było to zaskoczenie? Jak wyglądało spotkanie rodziny z papieżem? I jaką Maciek był osobą?

  Światowe Dni Młodzieży zostały zainicjowane 31 lat temu przez Papieża Jana Pawła II. Po 25 latach największe na świecie spotkania młodych katolików wracają do Polski. Do Krakowa zjechali się pielgrzymi z całego świata. Co jest dla nich najbardziej istotne podczas tego święta? Jak spędzają czas w Krakowie? I czy to prawda, że na Światowych Dniach Młodzieży szuka się swojej drugiej połówki? :) Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry Wakacje Katarzyna Olubińska.

  W Krakowie od czterech dni trwają Światowe Dni Młodzieży. Na miejscu jest nasza wysłanniczka Katarzyna Olubińska. W tej chwili Papież Franciszek jest w Łagiewnikach. Jaki jest plan wizyty? Dlaczego to miejsce jest dla papieża tak ważne? I jak pielgrzymi przeżywają te wyjątkowe dni? Gośćmi naszej dziennikarki byli o. Grzegorz Kramer i dziennikarz Piotr Żyłka.

  Siostry z Łagiewnik nagrały krótki film promujący Światowe Dni Młodzieży. Nagranie z tańczącymi siostrami bije w sieci rekordy popularności. Skąd taki pomysł, by właśnie w taki sposób zachęcić młodych ludzi do przyjazdu do Krakowa? Jak wyglądają przygotowanie na przyjazd Papieża Franciszka? Ilu już pielgrzymów jest w Krakowie? Z siostrą Gaudią rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry Wakacje Katarzyna Olubińska.

  Gwardia szwajcarska to najmniejsza i jednocześnie najbardziej elitarna gwardia świata. Ma niezwykłą, 500-letnią historię. Z rekrutami rozmawiał Piotr Kraśko. Jakie trzeba spełnić warunki, by móc zostać żołnierzem gwardii? Jak wygląda służba? W rocznicę jakiego wydarzenia zaprzysięża się nowych żołnierzy gwardii? I co czują rodzice rekrutów?

  Radio Watykańskie to jedna z najbardziej wielokulturowych rozgłośni na świecie. Radio od 80 lat nadaje audycje w 43 językach. Ilu jest tu pracowników i czy trzeba być osobą wierzącą, by móc tu pracować? Dziennikarkę Dzień Dobry TVN Katarzynę Olubińską po redakcji radia oprowadził ks. Leszek Gęsiak, dyrektor polskiej sekcji Radia Watykańskiego.

  O synodzie biskupów, który odbył się w Watykanie pod przewodnictwem papieża Franciszka, rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z Piotrem Żyłką i Ewą K. Czaczkowską. Czy możemy spodziewać się poważnych zmian w podejściu kościoła do spraw rodziny i rozwodników? Katarzyna Olubińska spotkała się z jednym z 17 małżeństw zaproszonych na Synod, przez Papieża Franciszka, w roli świeckich audytorów!

  Katarzyna Olubińska zabrała kamerę Dzień Dobry TVN do San Pietro della Ienca - miejsca, w którym lubił wypoczywać Jan Paweł II. Co robił papież w swoim wolnym czasie i dlaczego akurat to miejsce tak bardzo przypadło mu do gustu?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy dziś Johna Thavisa, dziennikarza i korespondenta watykańskiego. Czym, jego zdaniem, różnił się pontyfikat Jana Pawła II od obecnego? Czy w jego książce pt."Dziennik Watykański" znajdziemy jakieś "papieskie tajemnice"? Kto pociąga za sznurki w Watykanie?