Oszuści podszywają się pod Grupę PZU i oferują "fundusz aktywnego zarabiania Emeryt+". Spółka akcyjna ostrzega przed fałszywymi reklamami usług inwestycyjnych dla seniorów. Na czym polega oszustwo i na co trzeba uważać?
Grupa PZU ostrzega przed oszustami i fałszywymi reklamami usług inwestycyjnych
- Reklamy i wpisy dotyczące rzekomego programu Emeryt+ podszywają się pod PZU, wykorzystując naszą nazwę oraz logotyp. Grupa PZU nie oferuje żadnego "funduszu aktywnego zarabiania Emeryt+" - wyjaśniono w komunikacje. Jednocześnie spółka ostrzega przed publikowanymi przez oszustów nieprawdziwymi reklamami o usługach inwestycyjnych skierowanych do seniorów.
Uwaga na oszustów
Uwaga na oszustów
Jak podała w komunikacie Grupa PZU, spółka prowadzi działalność komunikacyjną i marketingową jedynie za pośrednictwem własnych i oficjalnych kanałów, a więc także kont i profilów w mediach społecznościowych.
Na czym polega oszustwo na fundusz aktywnego zarabiania Emeryt+?
W sieci pojawiły się reklamy sugerujące, że osoby powyżej 50. roku życia powinny zarejestrować się do "PZU Emeryt +". Jak ostrzega na swoim profilu na Twitterze Grupa PZU - jest to oszustwo i działanie wyłudzaczy. Tworzą oni nowe strony i próbują podszywać się pod markę.
Spółka poleca zwracanie uwagi na szczegóły, które zdradzają oszustów. Można do tego zaliczyć błędy językowe, ale również niepoprawną składnię i styl, a także nietypowy adres strony, np. z brakującymi literami lub ze znakami specjalnymi.
- Dziwne, podejrzane nazwy lub niewielka liczba obserwujących dany profil są ważnym sygnałem ostrzegawczym. Nie należy klikać w żadne linki pochodzące z niesprawdzonego źródła lub kierujące do takiego - ostrzega spółka.
- Podobne fałszywe treści i próby wyłudzeń można zgłaszać na adres rzecznik@pzu.pl lub do właściwych organów ścigania - podano w komunikacie.
Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.
Więcej przeczytasz na TVN24
Zobacz także:
- Oszuści podszywają się pod ING i rozsyłają maile z niebezpieczną aplikacją. Jak nie dać się oszukać?
- Coraz więcej oszustw na platformach sprzedażowych. "Bank uznał, że umowa kredytowa jest ważna"
- Oszuści podszywają się pod bank i rozsyłają fałszywe wiadomości e-mail. Sprawdź, na co należy uważać
Autor: Teofila Siewko
Źródło: TVN24
Źródło zdjęcia głównego: Goodboy Picture Company/Getty Images