emeryt

    emeryt

    Jak przekazała mł. asp. Irmina Sulich, do zdarzenia doszło kilka dni temu w jednym z domów opieki na warszawskiej Białołęce. Według ustaleń policjantów, pomiędzy dwoma mężczyznami, 68-latkiem i 75-latkiem, doszło do awantury. W jej trakcie młodszy miał dotkliwie pobić starszego pensjonariusza, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

    Emerytowany górnik Janusz Badura został modelem tuż przed swoimi siedemdziesiątymi urodzinami. Jak zaczęła się jego przygoda z modelingiem? W jakiej kampanii reklamowej wystąpił? Podobała mu się praca na planie zdjęciowym? Co robi, aby utrzymać tak doskonałą formę? O czym marzy? Pana Janusza zaprosiliśmy do Dzień Dobry TVN.

    Według badań BIG InfoMonitor dwóch na pięciu emerytów pomaga finansowo swoim bliskim. Część z nich sięga w tym celu po kredyt. Jaką średnio kwotą dzielą się co miesiąc z najbliższymi? Dlaczego to robią? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z psychologiem Andrzejem Tucholskim i dziennikarzem TVN24 Pawłem Blajerem.

    Przychodzi taki moment, że seniorzy - ze względu na stan zdrowia - nie mogą mieszkać sami. Z tego powodu wielu z nich trafia do domów opieki. Czym kierować się przy wyborze tego typu placówki? Czy decyzja o umieszczeniu seniora w domu opieki powinna być krytykowana? Zapytaliśmy o to socjologa Tomasza Sobierajskiego.