Newsy

Nastolatka porysowała 14 samochodów. Powód jej działania był szokujący

Newsy

Autor:
Adam
Barabasz
Źródło:
TVN24
Rysowanie karoserii
simonkr / Getty ImagesNastolatka rysowała samochody

16-latka z Myślenic znalazła sposób na samochody, które jej przeszkadzały. Dziewczyna postanowiła je porysować, wykorzystując ostre krawędzie kamienia. Nastolatkę przyłapano na gorącym uczynku. Zajmie się nią sąd rodzinny.

Myślenice. Nastolatka zdemolowała samochody

16-latka została zauważona przez właściciela jednego z pojazdów. Mężczyzna siedział w środku, gdy dostrzegł zbliżającą się dziewczynę. Następnie usłyszał dźwięk obcierania karoserii. O sprawie prowadzonej przez małopolską policję poinformował serwis tvn24.pl.

"#BezCukru z Oskarem Netkowskim"

#BezCukru 10. Michał Szpak
#BezCukru 10. Michał Szpak Dzień Dobry TVN Online
wideo 2/10

- Gdy wyszedł, spostrzegł, że wzdłuż boku samochodu jest długa rysa na lakierze, obejmująca dwoje drzwi. Wówczas zwrócił uwagę na będącą już w oddali nastolatkę. Ta, na jego oczach, podniosła z ziemi kamień i zarysowała kolejny samochód - relacjonuje Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

16-latka porysowała 14 aut

Z informacji przekazanych przez mundurowych wynika, że to właśnie ten kierowca zatrzymał dziewczynę, gdy ta zawróciła po upuszczony telefon. Następnie wezwał policję.

Funkcjonariusze w Myślenicach ustalili, że dziewczyna już wcześniej dopuściła się do rysowania pojazdów. Łącznie uszkodziła 14 samochodów osobowych. Swoją decyzję uzasadniła tym, że auta tarasowały jej przejście. Straty oszacowano na ponad 21 tys. złotych.

- Nieletnią, która dopuściła się uszkodzenia mienia, zajmie się sąd rodzinny, a opiekunowie pokryją straty - podkreślił rzecznik.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji na Ukrainie.  Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Adam Barabasz

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: simonkr / Getty Images

Pozostałe wiadomości