Newsy

Mundial 2022 - kiedy otwarcie? Jakie gwiazdy wystąpią na ceremonii?

Newsy

Autor:
Diana
Ryściuk
Źródło:
TVN24
Mundial 2022 - oglądanie meczu

Przed nami Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej 2022. Mundial w Katarze zainaugurowany zostanie specjalnym pokazem. Kto wystąpi na scenie? Kiedy i o której godzinie ceremonia otwarcia?

Mundial 2022 - ceremonia otwarcia. Kiedy i o której godzinie?

Ceremonia otarcie Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej 2022 w Katarze odbędzie tuż przed pierwszym meczem, w którym gospodarze zagrają z Ekwadorem. Ten zaplanowano na niedzielę 20 listopada o godz. 17.00 czasu polskiego. Sama ceremonia rozpocznie się o godzinie 15:40 i potrwa 30 minut.

Polka i Mundial w Katarze
Polka i Mundial w Katarze Źródło: Dzień Dobry TVN

Wydarzenie odbędzie się na 60-tysięcznym stadionie Al Bayt, położonym 40 km na północ od Dohy. Obiekt nazwany został na cześć namiotów używanych przez nomadów w Zatoce Perskiej. Jest drugim największym stadionem tegorocznego mundialu.

Kto wystąpi na ceremonii otwarcia Mundialu 2022 w Katarze?

Wzorem poprzednich lat w pokazie otwierającym mistrzostwa wezmą udział znani na całym świecie artyści. Na scenie wystąpi Jung Kook z popularnej k-popowej formacji BTS, The Black Eyed Peas, a także Nora Fatehi - autorka oficjalnej piosenki tegorocznego mundialu, "Light The Sky". Wraz z nią najprawdopodobniej na scenie pojawią się również inne występujące w utworze piosenkarki: Manal (Maroko), Balqees (Zjednoczone Emiraty Arabskie) i Rahma Riad (Irak). Media informowały, że wystąpi również Robbie Williams, ale ten tego nie potwierdził.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Więcej na ten temat na tvn24.pl

Zobacz także:

  • 30 lat doświadczenia
  • Od 2014 roku z misją w Ukrainie, z biurem pomocowym w Kijowie
  • Opiera się na 4 zasadach: humanitaryzmu, bezstronności, neutralności i niezależności
  • Regularnie publikuje raporty finansowe ze swoich działań

Autor:Diana Ryściuk

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: Millaland/Getty Images

Pozostałe wiadomości