Sport i fitness

Kobieca piłka nożna. "Dziewczyny nie muszą nikomu nic udowadniać"

Sport i fitness

Kobieca piłka nożna rośnie w siłę!

Przyjęło się uważać, że piłka można to typowo męski sport. Tymczasem ta dyscyplina cieszy się coraz większą popularnością wśród kobiet. Dowodem na to, że panie również doskonale radzą sobie na boisku, jest klub piłkarski Diamenty Warszawa.

Co przyciąga kobiety do piłki nożnej?

Piłka nożna to jedna z najpopularniejszych dyscyplin sportowym. Jeszcze do niedawna grali w nią głównie chłopcy, teraz na boiskach coraz częściej można spotkać dziewczyny. - Coraz więcej dziewczyn gra w piłkę nożną. Kraje, w których piłkarki mają bardzo dobre wyniki to m.in. Stany Zjednoczone, Niemcy, Szwecja. To są kraje, w których drużyny piłkarskie są bardzo silne. Nasze polskie piłkarki też mają całkiem niezłe wyniki - mówił Bartek Jędrzejak.

Piłkarki z klubu piłkarskiego Diamenty Warszawa w rozmowie z naszym reporterem wyznały, że swoją przygodę z tym sportem zaczynały jako dziewczynki. Wychodziły na boisko razem z chłopakami i gra bardzo im się podobała. Co ciekawe, bardzo często mówi się, że panie na boisku są niezniszczalne. - Myślę, że wynika to w dużej mierze z tego, że muszą przełamywać wiele barier - trochę społecznych, kulturowych. Dziewczyny nie muszą nikomu nic udowadniać. Swoją determinacją, zaangażowaniem same sobie są wzorem i przykładem. Nie ma takiej potrzeby, żeby pokazywały mężczyznom, że zasługują na to, żeby grać w piłkę - mówił Michał Gałyga trener i dodał, że dzięki wsparciu firmy Emitel dziewczyny mogą trenować i rozwijać swoje umiejętności.

Czy kobieca piłka różni się od męskiej?

Mimo że piłka nożna to niezwykle popularny sport, to panie, które chcą go uprawiać, napotykają znacznie więcej trudności niż panowie. - Głowna trudność to czynniki ekonomiczne. Bardzo łatwo jest znaleźć finansowanie piłki męskiej, natomiast w piłce kobiecej jest to niesamowicie trudne. Tym bardziej doceniamy wkład naszego partnera - mówił trener.

Warto jednak dodać, że celem firmy Emitel jest nie tylko wspieranie kobiet w sporcie. - Emitel wspiera ideę równego traktowania i wyrównywania szans zarówno w biznesie, jak i w sporcie, ale i w społeczeństwie. Stąd właśnie pomysł na propagowanie kobiecej piłki nożnej. Ona w ogóle nie jest znana i chcemy to zmienić - mówiła Agnieszka Sobucka, przedstawicielka Emitel.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki znajdziesz na platformie Player.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości